Nijolė Dirginčienė: darbas Europos regionų komitete leidžia Birštonui būti žingsniu priekyje

Birštono savivaldybės merė, jau pirmame Savivaldos rinkimų ture perrinkta 5-ajai kadencijai, Nijolė Dirginčienė dalyvavo 154-ojoje Europos regionų komiteto (RK) plenarinėje sesijoje. N. Dirginčienė nuo 2019 m. iki 2025 m. yra tikroji RK narė.
RK atstovauja daugiau kaip milijonui Europos regionų ir vietos lygmeniu išrinktų politikų, 300 regionų ir 90 000 savivaldybių bei prisideda prie ES politikos formavimo ir sprendimų priėmimo proceso atstovaudamas vietos ir regionų valdžios institucijoms. RK prezidento pareigas šiuo metu eina Vaskas Alvesas Cordeiras (Vasco Alves Cordeiro) iš Portugalijos. Jis nuolat pabrėžia, kad būtent regionai ir miestai bei jiems atstovaujantys vietos politikai yra svarbiausi Europos vertybių ir principų diegėjai ir puoselėtojai. RK nariai, įgyvendindami ES teisę vietoje, padeda kurti veiksmingesnę ir piliečiams artimesnę Sąjungą, yra svarbūs informacijos skleidėjai. Kitaip tariant, RK nariai pirmieji sužino europines tendencijas ir jas pritaiko savo šalyse bei miestuose, taip keliais žingsniais atsidurdami priekyje. Taip pat RK nariai iš įvairių ES šalių perduoda žinias iš pirmų lūpų Europos Parlamento, Europos Komisijos vadovams ir nariams. Vykstant diskusijoms svarbiausių ES institucijų atstovai iš EK narių sužino apie situaciją jų atstovaujamose šalyse, svarbiausius įvykius ir kylančius iššūkius.
Kovo 15–16 d. Briuselyje vykusi 154-oji RK plenarinė sesija buvo produktyvi ir darbinga. Jos metu spręsti klausimai dėl talentų atskleidimo ES regionuose, socialinio dialogo stiprinimo galimybių, tikslų ir priemonių pažangioms Europos kaimo vietovėms kurti, asbesto direktyvos pakeitimų, trumpalaikės nuomos naudos subalansavimo nuomotojams ir turistams bei daugelis kitų.
Anot Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės, pertraukų tarp diskusijų metu su kolegomis merais iš Lietuvos pasidalyta ir kitokiomis mintimis. Dar neatvėsus Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų emocijoms, aktualu, kaip vyks pirmieji tarybų posėdžiai, kaip bus formuojamos komandos, kaip seksis dirbti pagal naująjį Vietos savivaldos įstatymą bei naujus tarybų reglamentus. Vis dėlto N. Dirginčienė įsitikinusi, kad dauguma išrinktų merų nėra naujokai, todėl laukia sėkmingas darbas ne tik Lietuvoje, bet ir Europos regionų komitete!

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *