„Gyvenimo“ laikraščio ir Prienų rajono savivaldybės 2022–2023 metų krepšinio pirmenybės

Vasario 26 d. Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių kovos ir vėl sukvietė krepšinio gerbėjus į Prienų sporto areną.

Pirmoji „Jiezno“ pergalė
Pirmosiose rungtynėse į aikštę žengė dvi pergalės skonio dar nepatyrusios komandos – „Jieznas“ ir „Kryžkelių plienas“. Rezultatyviai žaidusio J.Tamošiūno ir K.Gudeliūno dueto vedami jiezniškiai užtikrintai pradėjo susitikimą ir išsiveržė į priekį 27:21. Antrajame ketvirtyje abiejų komandų rezultatyvumas krito, ypač daug klydo „Jiezno“ komanda, tačiau „Kryžkelių plienas“ susidariusia situacija nesugebėjo pasinaudoti ir po dviejų kėlinių jau atsiliko dviženkliu skirtumu – 33:45. Trečiajame kėlinyje abiems komandoms sunkiai sekėsi pulti varžovų krepšį, o „Kryžkelių plieno“ atsilikimas trumpam sumažėjo iki vienženklio. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje J. Tamošiūnas pelnė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino „Jieznui“ dviženklę persvarą – 56:42. Paskutiniajame kėlinyje K. Gudeliūno ir T. Mockevičiaus metimai leido jiezniškiams galutinai atitrūkti, o skirtumas tarp komandų jau tapo triuškinamas. „Kryžkelių plieno“ gretose kiek pastebimesnis buvo tik R. Vičkačka, pataikęs kelis tolimus metimus, tačiau vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir „Jieznas“ iškovojo pirmąją pergalę šiose pirmenybėse – 83:52.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Jieznas“: J. Tamošiūnas – 30, K. Gudeliūnas – 21, T. Mockevičius – 9.
„Kryžkelių plienas“: R. Vičkačka ir I. Petrauskas – po 13, A. Ivanauskas – 12.

Dramatiška „Birštono SC“ komandos pergalė
Antrosios dienos rungtynės buvo itin svarbios išsidėstymo turnyrinėje lentelėje atžvilgiu, kadangi susitiko dvi koja kojon žengiančios komandos – „Pakuonis-Energija“ ir „Birštono sporto centras“. Rungtynių pradžioje vyravo rezultatyvus žaidimas, o nedidelę persvarą nuolat išlaikė Birštono SC ekipa. Kėlinio pabaigoje „Pakuonis-Energija“ turėjo puikią progą priartėti, tačiau paskutinė komandos ataka baigėsi klaida, kurią tolimu metimu aidint sirenai dar užbaigė L. Marčiulionis ir Birštono SC išsiveržė į priekį 26:19.
Antrajame kėlinyje birštoniškių puolimas ėmė strigti ir A. Liuizos auklėtiniai per pirmąsias penkias ketvirčio minutes pelnė vos du taškus. M. Yliaus tolimų metimų dėka „Pakuonis-Energija“ ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį. Tačiau tada I. Piko vedama Birštono komanda surengė galingą spurtą 15:2 ir, įpusėjus rungtynėms, jau turėjo dviženklį pranašumą – 46:35. Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, „Birštono SC“ tvarkingas žaidimas neleido pakuoniškiams priartėti, tad rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutiniame ketvirtyje. Būtent svarbiausią rungtynių atkarpą „Pakuonis-Energija“ pradėjo spurtu 7:0 ir ėmė „kvėpuoti“ varžovams į nugaras. „Užsikūręs“ V.Diškevičius pelnė 13 taškų iš eilės ir kuriam laikui sugrąžino ramybę Birštono komandai. Kai jau atrodė, kad „Birštono SC“ nesunkiai laimės susitikimą, Pakuonio komandos snaiperis M. Ylius smeigė tris greitus tritaškius ir iš Birštono SC komandos pranašumo beliko du taškai. Prie baudų metimo linijos stojęs J. Davidavičius pataikė tik pirmąjį metimą, o pratęsimą galėjęs išplėšti „Pakuonio-Energijos“ šūvis per visą aikštę buvo netaiklus, ir Birštono SC iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 92:89.
„Birštono SC“ komandos žaidėjas Vakaris Diškevičius nubaustas technine pražanga.
Rezultatyviausi žaidėjai:
Birštono SC: I. Pikas – 35, V. Diškevičius – 31, J. Davidavičius – 11.
„Pakuonis-Energija“: M. Ylius – 34, M. Juščius – 22, J. Brazaitis – 10.

„Dantransos“ žaidimas „davė vaisių“
Neabejotinai laukiamiausiose dienos rungtynėse susitiko šių pirmenybių favoritai „Dantransa“ ir BC Balbieriškio „Tūzai“. „Tūzai“ rungtynes pradėjo vos penkiese, o tuo netruko pasinaudoti jų varžovai: tikrą tolimų metimų „škvalą“ surengusi „Dantransa“ išsiveržė į priekį 22:6. Vis dėlto „Dantransa“, kaip jau tapo įprasta, „laikėsi savo žaidimo plano“ ir po geros pradžios sukauptą persvarą greitai išbarstė bei leido varžovams priartėti iki 4 taškų – 19:23. „Tūzai“ antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 10:0 ir puikaus R. Ališkevičiaus žaidimo dėka išsiveržė į priekį. Nors „Tūzams“ trumpam buvo pavykę susikrauti ir dviženklį pranašumą, „Dantransos“ snaiperiai M. Jančiauskas ir R. Gerbutavičius kėlinį užbaigė pataikydami po du tolimus metimus, o komandos į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis „Tūzams“ pirmaujant 44:39.
Trečiajame kėlinyje traumą patyrė „Tūzų“ lyderis V. Ališkevičius, tačiau puolimo vadžias iš jo perėmė K. Okmanas, sėkmingai provokavęs varžovų pražangas ir realizavęs baudų metimus. Po trijų kėlinių „Tūzai“ pirmavo 68:59. Lemiamas rungtynių ketvirtis prasidėjo „Dantransos“ spurtu 9:0, kurio smaigalyje nuolat atsidurdavo galingai rungtyniavęs A. Tilindė, ir rezultatas tapo lygus. „Tūzų“ komandai gaivaus oro gurkšnį suteikė R. Paežerinio ir T. Liudavičiaus tritaškiai. Susitikimo pabaigoje, „Tūzams“ pirmaujant 83:74, atrodė, kad Balbieriškio komanda privers varžovus patirti pirmąjį pralaimėjimą. Tačiau tada „Tūzai“ pradėjo nedovanotinai klysti, o „Dantransos“ žaidimas „va bank“ davė savo vaisių: greiti M. Jančiausko ir R. Gerbutavičiaus tritaškiai „nukirpo“ varžovų pranašumą iki trijų taškų. „Tūzams“ vėl nepavyko surengti sėkmingos atakos, ir kamuolys atiteko „Dantransos“ komandai. D. Jancevičiaus šūvis iš toli buvo netaiklus, tačiau „Dantransa“ atkovojo kamuolį puolime ir tas pats D. Jancevičius likus trims sekundėms smeigė sudėtingą tolimą metimą ir išlygino rezultatą – 83:83! Pratęsime A. Tilindės vedama „Dantransa“ jau nebesižvalgė atgal ir galingais žingsniais nužingsniavo pergalės link. „Dantransa“ laimėjo dramatišką susitikimą rezultatu 95:87, o „Tūzams“ tai buvo ne tik skaudus pralaimėjimas, bet ir antroji nesėkmė iš eilės.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Dantransa“: A. Tilindė – 34, M. Jančiauskas – 26, R. Gerbutavičius – 17, D. Jancevičius – 12.
Balbieriškio „Tūzai“: R. Ališkevičius – 23, K. Okmanas ir A. Jakubauskas – po 17, A. Remeika – 10.

Dviženklė „Šilavoto“ persvara
Dienos varžybas užbaigė susitikimas tarp „Pušynės“ ir „Šilavoto“. Slogiai rungtynes pradėjusi „Pušynė“ per pirmą kėlinį pelnė vos šešis taškus, tuo tarpu E. Seniūno vedamas „Šilavotas“ lengvai rinko taškus ir po pirmųjų dešimties minučių jau pirmavo 20:6. Antrajame ketvirtyje „Pušynė“ surengė spurtą 7:0, tačiau E. Pašukevičiaus tritaškis atvėsino varžovų bandymus priartėti. G. Stalioraitis ir Ž. Mikušauskas keitėsi tolimais metimais, o „Šilavoto“ persvara, įpusėjus susitikimui, ir toliau buvo dviženklė – 38:22. Trečiajame kėlinyje ir toliau „be minties“ žaidusi „Pušynė“ sunkiai rinko taškus. Tuo pasinaudoję šilavotiškiai ėmė triuškinti savo varžovus, o skirtumas tarp komandų jau pasiekė 27 taškus – 58:31. Ketvirtajame kėlinyje „Pušynė“ kiek pagerino savo reikalus puolime, tačiau „Šilavotas“ neleido varžovams bent šiek tiek priartėti ir iškovojo lengvą pergalę rezultatu 72:49.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Šilavotas“: G. Stalioraitis – 14, V. Mieldažys, E. Seniūnas ir A. Senavaitis – po 11.
„Pušynė“: Ž. Mikušauskas – 17, M. Birbalas – 14, G. Andreikėnas – 11.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *