Birštono PK pristatė 2022 metų ataskaitą

Vasario 21 dieną Birštono įstaigų ir savivaldybės vadovams pristatyta Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Birštono policijos komisariato 2022-ųjų metų veiklos ataskaita bei aptartos šių metų prioritetinės veiklos sritys.
Naujojo Birštono PK viršininko Andriaus Petkevičiaus teigimu, pagrindiniai iššūkiai kurorte – tai žmonių ir transporto priemonių srautai, ypač didžiųjų renginių metu, tačiau, paties A. Petkevičiaus vertinimu, praėjusiais metais pareigūnams pavyko susitvarkyti su visais iššūkiais. Tai, jog transporto priemonių srautai yra kone pagrindinė kurortų problema, akcentavo ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, atkreipusi dėmesį, jog transporto problemą ketinama spręsti, apmokestinant kurorto tam tikras automobilių stovėjimo zonas, o tikslui pasiekti savivaldybė jau yra pradėjusi ir viešųjų pirkimų procedūras.
Anot A. Petkevičiaus, ne veltui Alytaus apskrityje ir praktiškai visoje Lietuvoje Birštonas yra laikomas saugiausia teritorija, mat 2022-aisiais Birštonas „neišgarsėjo“ rezonansiniais smurtiniais nusikaltimais, o pagal užregistruotų ir ištirtų veiklų rodiklius Birštonas Alytaus apskrityje užima antrąją vietą. Tiesa, ir į pačius iškvietimus pernai Birštono pareigūnai vyko šiek tiek rečiau nei užpernai: 2022 m. Birštono PK registruoti 897 įvykiai, 2021 m. – 1118. Visgi, pasak Birštono PK vadovo, sumažėjusį iškvietimų skaičių lėmė ir tai, kad 2021-aisiais metais pareigūnai vis dar vykdė patikrinimus bei reagavo į iškvietimus, susijusius su pandemija. Ypač Birštono PK viršininką džiugino tai, jog praėjusiais metais Birštono savivaldybės teritorijoje įvykusių eismo įvykių metu nebuvo žuvusių asmenų.
Tuo, kad Birštono savivaldybė laikoma viena saugiausių visoje Lietuvoje, džiaugėsi ir merė N. Dirginčienė, kurios nuomone, tai yra ne tik Birštono, bet ir visos Lietuvos įvaizdžio klausimas. Siekiant ir toliau užtikrinti Birštono svečių ir gyventojų saugumą, savivaldybė planuoja atnaujinti vaizdo kameras.
Visgi nepaisant to, jog Birštonas laikomas vienu saugiausių miestų šalyje, Birštono PK pareigūnai intensyviai vyksta į iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje. A. Petkevičiaus pastebėjimu, iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje daugėja, tačiau pradėtų ikiteisminių tyrimų dėl smurto mažėja. A. Petkevičius pastebi, jog tokioms tendencijoms įtakos turi ir tai, kad dažniausiai tai būna neblaivių asmenų pranešimai.
Birštono PK duomenimis, daugiausia administracinių pažeidimų Birštono savivaldybėje fiksuojama dėl vagysčių, viešosios rimties trikdymo (alkoholinių gėrimų vartojimas ir neblaivių asmenų viešose vietose). Sudėtingo pareigūnų darbo nepalengvina ir melagingi iškvietimai.
Nerimą kelia ir ženkliai padidėję nepilnamečių administracinių nusižengimų skaičiai. Anot susitikime dalyvavusios Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorės Daivos Brudnienės, nepilnamečiai visuomet yra labai jautri ir svarbi sritis, todėl, siekiant užkirsti kelią jau dabar administracinių nusižengimų turinčių jaunuolių galimai sunkesnėms nusikalstamoms veikoms ateityje – būtinas bendradarbiavimas tarp įvairių institucijų: mokyklų, socialinių darbuotojų, pareigūnų, prokuratūros, vaiko gerovės komisijų.
Dar viena problema, kuri kelia nerimą ir prokuratūrai – tai sukčiavimas. Ir nors, pasak pačios prokurorės, Birštono savivaldybėje šis nusikaltimas nėra dažnas reiškinys, bet tai yra sritis, kurioje gali nukentėti bet kuris asmuo ir nebūtinai tik senyvi žmonės, kaip visuomenėje įprasta manyti. „Deja, šiais laikais nuo sukčiavimo nukenčia ir įmonės, organizacijos, ir jų vadovai“, – teigė D. Brudnienė, atkreipdama dėmesį į tai, kad prevencija šioje srityje turėtų būti stipresnė.
Pasak A. Petkevičiaus, atsižvelgiant į kriminogeninę situaciją bei gyventojų apklausos rezultatus, 2023 metams parengtas Birštono PK situacijų prevencijos planas, kuriame numatytos įvairios prevencijos priemonės, tarp jų – ir dėmesys mokykloms.
Baigdamas pristatymą, A. Petkevičius už atsidavimą savo darbui ir vienybę dėkojo Birštono PK pareigūnams, o už bendradarbiavimą – socialiniams partneriams bei Birštono savivaldybei.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius tikriausiai paskutinį kartą padėkojo Birštono PK pareigūnams ir palinkėjo gerų darbų, mat policijos pareigūnų laukia sistemos pokyčiai, kai darbas bus organizuojamas apygardų principu, o Birštono PK priklausys Kauno apygardai.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *