Festivalis „Gražiausiu taku“ aplankė Birštoną

Festivalio „Gražiausiu taku“ koncerto organizatoriai, dalyviai su Birštono savivaldybės ir Kultūros centro atstovais.

Sausio 27 dieną Birštono kurhauze vyko menų festivalio „Gražiausiu taku“, kuris keliauja per Lietuvą, stiprindamas kultūrinius ryšius tarp miestų, koncertas. Nuo 2005 metų organizuojamas renginys paskutinį kartą su vaikų ir jaunimo kolektyvais Birštone lankėsi beveik prieš dešimtmetį.
Niūrią žiemos dieną į Kurhauzą gausiai susirinkusius žiūrovus pasveikino festivalio organizatorė, muzikos mokytoja ekspertė Aleksandra Žiedelienė, kuri pristatė Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos koordinuojamo tarptautinio kultūrinio- socialinio-edukacinio projekto koncepciją. Anot jos, festivalyje drauge koncertuoja ir mėgėjai, ir profesionalai, ir

Birštono meno mokyklos saksofonininkų kvartetas (vadovas M. Bivainis).

vaikai, kuriame mieste festivalis bevyktų, į jį pakviečiami ir vietos atlikėjai. Koncertinė programa jungia įvairius žanrus, muzikos stilius. Renginys yra nemokamas, todėl prieinamas ir plačiajai visuomenei, socialiai remtiniems žmonėms bei senjorams.
Populiariųjų dainų pynę, keliaudamas per metų laikus, dovanojo A.Žiedelienės vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis „Saulės ratas“ ir ansamblio „Guboja“ atlikėjos Virginija bei Valentina. Žiūrovai nuoširdžiais plojimais sutiko ir festivalio garbės svečius, profesionalius atlikėjus: Astą Pilypaitę, Paulių Stalionį bei Aleksą Lemaną, kurie atliko žinomiausias savo dainas, pritariant publikai. Žiūrovų simpatijos sulaukė ir Birštono meno mokyklos saksofonininkų

Atlikėjai A.Pilypaitė ir P. Stalionis.

kvartetas, vadovaujamas Mindaugo Bivainio. Finalinę dainą „Takelis veda vėl namo“ drauge atliko visi koncerto dalyviai.
Koncerte skambėjo kūriniai iš I.Valinskienės, V.Katunskytės, V.Malinausko, A.Vilčinsko ir kitų atlikėjų repertuaro, kitos lietuvių kompozitorių dainos.
Koncerto pabaigoje A.Žiedelienė padėkojo Birštono savivaldybės, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Birštono kultūros centro vadovams už galimybę surengti festivalio koncertą Birštone, už bendradarbiavimą ir palaikymą – Birštono „Bočių“ bendrijos, Trečiojo amžiaus universiteto atstovams, kitiems birštoniečiams bei publikai.
Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė padėkojo festivalio organizatorei A.Žiedelienei ir atlikėjams už visus apjungiančią gražią meno ir draugystės šventę bei kartu su vicemeru Vytu Kederiu ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskiene įteikė jiems padėkos raštus ir simbolines dovanas.
„Birštono versmių“ informacija
Dalės Lazauskienės nuotraukos

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *