Pagerbėme partizano Kazimiero Pyplio-Mažyčio, Audronio atminimą

Sausio 22 dieną Pakuonyje vyko iškilmingas kraštiečio, partizano Kazimiero Pyplio-Mažyčio, Audronio 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.

.

.

.

.

.

Į renginį iš Didžiosios kovos apygardos į Tauro apygardą atvyko Lietuvos Partizaninio karo rekonstruktorius, partizanas slapyvardžiu – Plienas, jo bičiulis iš Tauro apygardos slapyvardžiu – Skrajūnas, prie jų prisijungė Pakuonio jaunimas, partizanas Vilkas ir partizanas Vytautas.

Minėjimo pradžia vyko Pakuonio Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, susirinkusieji galėjo apžiūrėti Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinių piešinių paroda „Dovana Lietuvos Laisvės gynėjams“, išvysti autentiškas partizanų aprangas, aksesuarus bei ginkluotę. Kazimiero Pyplio-Mažyčio biografiją skaitė Audrius Gelčys, o su partizaniniais jo nuopelnais supažindino, inkognito norėjęs likti partizanas slapyvardžiu Plienas.

1863–1864 metų Varšuvoje prasidėjusio bei greitai išplitusio Lietuvoje sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią 160-ųjų metinių proga, tylos minute buvo pagerbti kovoję sukilimo dalyviai.

Vyko šv. Mišios, kuriose giesmes dovanojo grupė „Lietuvaičiai“.

Po mišių eisena pajudėjo Pakuonio kapinių link, kur pastatytas kryžius „Visiems žuvusiems už Laisvę“ bei memoralinė plokštė su iškaltomis 53 žuvusiųjų už Lietuvos Laisvę pavardėmis. Mintimis dalijosi Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Pakuonio seniūnas Antanas Keturakis, Kazimiero Pyplio-Mažyčio giminaitė Rima Karpavičienė bei trijų knygų apie Prienų rajono partizanus autorė Rita Pauliukaitienė. Partizanines dainas dainavo Pakuonio folkloro grupė „Obelėlė“, vadovė Renata Žibienė.

Toliau veiksmas persikėlė į Pakuonio seniūnijos salę, o žiūrovams paskaitą apie partizaninį gyvenimą skaitė partizanas Plienas. Vyko partizaninių eksponatų paroda.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie gražaus renginio įgyvendinimo.

Nuotraukos Elos Gadišauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *