„Gyvenimo“ laikraščio ir Prienų rajono savivaldybės 2022–2023 metų krepšinio pirmenybės

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių 6-asis turas prasidėjo „Versmės“ ir Birštono sporto centro akistata.
D. Jurgelionio vedama „Versmė“ iš karto atitrūko dviženkliu skirtumu. Birštono SC komandai atsigauti po šalto dušo padėjo A. Žarnausko ir D. Brusoko metimai, tačiau, nepaisant to, „Versmė“ po pirmojo kėlinio pirmavo 31:19. Antrajame kėlinyje „Versmė“ ir toliau demonstravo įspūdingą puolimą, o labiausiai prie sėkmingų atakų prisidėjo taiklūs A. Gedmino tolimi metimai.
Įpusėjus susitikimui „Versmė“ pirmavo 58:42. Trečią kėlinį „Versmė“ pradėjo dar trimis tritaškiais, o skirtumas tarp komandų išaugo iki 20-ies taškų. Tačiau tada Birštono SC kilo į lemiamą šturmą: įspūdingai žaidusio V. Diškevičiaus vedami birštoniškiai spurtavo 12:0 ir netrukus sumažino atsilikimą iki vienženklio. Du L. Lukošenkino tolimi metimai sugrąžino šiokią tokią ramybę „Versmės“ komandai, tačiau ji po trečiojo kėlinio pirmavo jau tik 6 taškais – 75:69. Beje, Birštono SC komandai V. Diškevičius per trečiąjį kėlinį pelnė net 17 taškų!
Susikaupusi „Versmė“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 14:2 ir galiausiai sudėliojo visus taškus ant „i“. A. Gedminas ir R. Gurskas tritaškiais didino komandos pranašumą, o „Versmė“ netruko pelnyti ir 100-ąjį tašką. Finalinė rungtynių sirena paskelbė apie „Versmės“ pergalę rezultatu 110:86. „Versmė“ šiame susitikime pataikė net 22 tritaškius!
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Versmė“: A. Gedminas – 27, K. Juškevičius – 22, L. Lukošenkinas – 16, R. Gurskas – 15.
Birštono SC: V. Diškevičius – 32, A. Žarnauskas – 19, D. Brusokas ir K. Banionis po – 11.
Birštono SC komandos treneris A. Liuiza nubaustas technine pražanga.

Antrosiose dienos rungtynėse į aikštę žengė „Pušynė“ ir „BC Pakuonis-Energija“. Pirmasis kėlinys buvo pakankamai nerezultatyvus, abiejų komandų metimai dažnai skriejo pro šalį, o po pirmųjų 10-ies minučių „Pušynė“ išlaikė minimalų pranašumą – 13:12. Prasidėjus antrajam kėliniui abi komandos kurį laiką dar žaidė taškas į tašką, tačiau tada „BC Pakuonis-Energija“ surengė spurtą 10:2 ir atitrūko 7 taškais bei privertė „Pušynę“ prašyti minutės pertraukėlės. Trumpas pasitarimas davė vaisių – Ž. Mikušauskas pelnė 7 taškus iš eilės, o „Pušynė“ išlygino rezultatą. Paskutinę pirmosios rungtynių pusės ataką rengė „Pušynė“, kurios metimas buvo netaiklus, tačiau R. Gaučys atkovojo kamuolį puolime ir aidint sirenai pelnė du sunkius taškus, kurie leido „Pušynei“ įpusėjus susitikimui pirmauti 32:28. Trečiajame kėlinyje „Pušynė“ nuolat pirmavo 4-5 taškų skirtumu, o Pakuonio komandai niekaip nesisekė persverti rezultato, tačiau pakuoniškiai dėl to gali kaltinti tik save, kadangi jiems net kelis kartus nepavyko pataikyti iš po krepšio. Po trijų kėlinių „Pušynė“ pirmavo 45:40. Paskutinis kėlinys prasidėjo 5 iš eilės Ž. Mikušausko taškais, o „Pušynė“ pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą. Vis dėlto pakuoniškiai netrukus aptirpdė varžovų persvarą, tačiau D. Židanavičiaus puolime atkovotų kamuolių dėka „Pušynė“ neleido varžovams priartėti. Kai jau atrodė, kad „Pušynė“ iškovos pergalę, V. Steponavičius ir R. Grimalauskas smeigė tris tritaškius ir likus žaisti 20 sekundžių rezultatas tapo lygus 60:60. Lemiamos atakos smaigalyje atsidūrė „Pušynės“ snaiperis M. Birbalas, kuris pataikė sunkų tolimą metimą ir vėl išvedė savo komandą į priekį. „BC Pakuonio-Energijos“ paskutinė ataka buvo nesėkminga, o sunkią „Pušynės“ pergalę įtvirtino Ž. Mikušausko baudų metimai – 65:60.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: Ž. Mikušauskas – 20, D. Židanavičius – 18, M. Birbalas – 11.
„BC Pakuonis-Energija“: R. Grimalauskas – 15, L. Steponavičius – 12, M. Juščius – 11.

Paskutinėje turo dvikovoje vyko BC Balbieriškio „Tūzų“ ir „Šilavoto“ akistata. Solidų puolimą demonstravęs „Šilavotas“ netruko susikrauti pranašumą, kurį jiems pavyko išlaikyti viso pirmojo kėlinio metu – 22:18. Antrajame kėlinyje A. Jakubausko metimų dėka „Tūzai“ surengė spurtą 8:0 ir pagaliau išsiveržė į priekį. P. Masikonio tritaškiai leido „Šilavotui“ ir toliau atsilikti tik kelių taškų skirtumu, tačiau A. Jakubausko ir R. Ališkevičiaus duetas geriau užbaigė ketvirtį ir įpusėjus susitikimui „Tūzai“ buvo priekyje 48:42. Beje, iš 48 balbieriškiečių pelnytų taškų net 39 surinko minėtasis A. Jakubausko ir R. Ališkevičiaus tandemas! Antrąją rungtynių pusę geriau pradėjo „Šilavotas“, kuriam pavyko susigrąžinti trapią persvarą, tačiau „Tūzai“ ketvirtį užbaigė spurtu 12:2 ir prieš lemiamas 10 minučių turėjo 9 taškų pranašumą – 65:56. Balbieriškio taškų šou tęsėsi ir po pertraukėlės – „Tūzai“ ketvirtį pradėjo spurtu 15:0, o „Šilavotas“ pirmuosius savo taškus pelnė tik prabėgus 6 minutėms. R. Ališkevičius ir A. Remeika toliau lengvai rinko taškus, o „Tūzų“ pranašumas perkopė 20 taškų. A. Senavaičio ir P. Masikonio tritaškiai rungtynių pabaigoje leido „Šilavotui“ šiek tiek sumažinti atsilikimą. Vis dėlto BC Balbieriškio „Tūzai“ iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 86:72 ir toliau šiose pirmenybėse žygiuoja be pralaimėjimų.
Rezultatyviausi žaidėjai:
BC Balbieriškio „Tūzai“: R. Ališkevičius – 27, A. Jakubauskas – 25, A. Abarius – 8.
„Šilavotas“: A. Senavaitis – 16, R. Karčiauskas – 15, V. Mieldažys – 13, E. Seniūnas – 12.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *