Kas yra rekuperacija ir kam ji reikalinga?

Daugelis žmonių yra girdėję apie rekuperaciją, tačiau daugelis vis dar stebisi, kas tai yra. Įdomu yra tai, jog pačiame procese šiluma atskiriama ir perduodama kitam nešikliui – regeneratoriuje tai oro srautui iš išorės. Šilumos perdavimo metu į namą tiekiamas oras jau pašildomas, todėl vidaus name nėra šilumos nuostolių ir temperatūros svyravimų.

Kam reikalinga rekuperacija?

Nors pagrindinė šilumos atgavimo sistemos paskirtis yra vėdinimas, ji naudingesnė namams. Sistema tiekia gryną orą, todėl žiedadulkės ir kitos dalelės, sukeliančios įvairias ligas ar alergines reakcijas, nepatenka į namus. Taip pat būtina nuolatinė ventiliacija, užtikrinanti gerą oro kokybę, kuri būtina sveikatai. Oro srauto mainai taip pat neleidžia namuose kauptis drėgmei, dėl kurios gali kilti labai nemaloni problema – pelėsis. Tikriausiai matėte rekuperatorių: dažniausiai jis primena dėžę su skylutėmis. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Rekuperacinė sistema susideda iš ventiliatorių, šilumokaičių, oro filtrų, šilumokaičių, difuzorių ir vamzdžių. Jei reikia papildomo reguliavimo, reguliatorius taip pat prijungiamas prie sistemos.

Kokie yra veikimo principai?

Rekuperacija – tai temperatūros keitimas tarp išeinančio ir įeinančio oro srautų, kuriam naudojamas šilumokaitis, esantis regeneratoriaus viduje. Jis derinamas su ventiliatoriaus galia, nes turi sugebėti keisti perduodamo oro srauto temperatūrą. Kuo didesnė šilumokaičio ventiliatoriaus galia, tuo didesnė šilumokaičio galia. Ir atvirkščiai, yra net mini šilumokaičių modelių, skirtų mažoms patalpoms. Dalis oro iš namų pašalinama ir iš karto pakeičiama grynu oru, kuriam šilumokaitis perdavė temperatūrą. Šis procesas vyksta nuolat, todėl oras patalpoje visada gaivus.

Ar tai brangus malonumas?

Sistemos įrengimo kaina priklauso nuo darbų apimties ir patalpos dydžio. Kuo didesnė vieta, tuo didesnė kaina. Be to, reikalingas projektas, kuriame atsispindėtų vamzdynas, o plane taip pat turi būti nurodyta, kur bus montuojami šilumokaičiai. Dizainas yra gana sudėtingas, bet būtinas procesas. Reikia atsižvelgti į tai, kaip juda oro srautas, kad visas rekuperacijos procesas vyktų sklandžiai. Suprojektuoti sistemą su vėsinimu yra sudėtingiau, todėl šį darbą galima patikėti tik tikriems profesionalams. Norite sužinoti tikslią sistemos atkūrimo kainą? Kreipkitės į ekspertus, suteikdami visą reikalingą informaciją apie namo technines charakteristikas – jie atliks skaičiavimus ir paskaičiuos sąmatą. Nepamirškite, kad įsirengę atkūrimo sistemą investuojate ne tik į komfortą, bet ir į sveikatą. Mūsų kūnams visada reikia švaraus, gryno oro.

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *