Metų projektas – Šilavoto Davatkyno bendruomenės kunigo Antano Radušio parko įkūrimas

Baigiantis 2022-iesiems metams, „Gyvenimo“ redakcija savo skaitytojus pakvietė prisiminti svarbiausias mūsų krašto įstaigų, bendruomenių iniciatyvas, nuveiktus darbus ir atiduoti savo balsą tradiciniuose „Metų projekto“ rinkimuose. Šiemet daugiausia skaitytojų balsų sulaukė spalio 22-ąją Šilavote atidarytas kunigo Antano Radušio parkas.

Antano Radušio parko atidarymo šventės metu.

Šis projektas – tai Šilavoto Davatkyno bendruomenės iniciatyva. Matydama didelį poreikį naujos laisvalaikio erdvės, kuri būtų pritaikyta ir jauniesiems, ir vyresniesiems gyventojams bei turistams, atsiradimui, bendruomenė savo pastangomis surinko lėšas ir įsigijo beveik 1 ha sklypą šalia Šilavoto mokyklos.
Ir nors vien sklypo įsigijimas pareikalavo visų turimų finansų, nuoširdžiai tikėdami savo idėjos prasme, bendruomenės nariai rankų nenuleido. Pradėję ieškoti kitų finansavimo galimybių, teikė  paraišką Nacionalinei mokėjimų agentūrai ir gavo finansavimą, taip pat prie parko įrengimo pradžios finansiškai prisidėjo ir Prienų rajono savivaldybė.
O dabar šilavotiškiai džiaugiasi jaukiai sutvarkyta, veimutinėmis pušimis apsodinta erdve, kuri gražiai susijungia su dar kitu šios bendruomenės projektu „Žvaigždžių takas“. Ypač džiugina tai, jog Šilavote įamžintas iškilaus žmogaus, parapijos, bažnyčios statytojo, mokyklos įkūrėjo, knygnešio, kunigo A. Radušio atminimas. Beje, naujai pasodintos pušelės parke tęsia paties A. Radušio pradėtą tradiciją apsodinti Šilavoto apylinkes spygliuočiais.

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *