TAU studentai pratęsė tarpušvenčio pašnekesių tradiciją

Pastarieji keleri metai žmonijai atnešė netikėtų išbandymų, pokyčius išgyvena ir Lietuvos, ir Birštono gyventojai, kurių bendruomenės dalimi yra žingeidūs senjorai, lankantys Trečiojo amžiaus universitetą (TAU). Nors jų veikloje dėl COVID-19 situacijos ir buvo apribojimų, šiemet, atsinaujinus užsiėmimams, jie vėl susibūrė draugėn, kad išmoktų naujų dalykų bei puoselėtų pradėtas tradicijas. Viena iš jų – tarpušvenčio pašnekesiai su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene, kuri gruodžio 27 d. apsilankė šventiniame TAU studentų vakare.
Dauguma TAU studentų yra senjorai, baigę aktyvią profesinę karjerą, todėl jiems svarbu jausti miesto įvykių pulsą, neatitrūkti nuo kurorto aktualijų. Merė N.Dirginčienė jiems pristatė Savivaldybėje atliktus darbus, įgyvendintus projektus, dėl kurių viešoji kurorto infrastruktūra tapo patogesnė ir patrauklesnė turistams bei gyventojams.
Merės teigimu, kurorte sukurta naujų geresniam susisiekimui, pramogoms skirtų objektų, renovuojamos gatvės ir viešosios paskirties pastatai, vyksta daugiabučių statybos. Įdarbinus daugiau šeimos gydytojų, išspręstos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo problemos, atidarytas Slaugos skyrius, ketinama teikti paliatyvios slaugos paslaugas. Pasak N.Dirginčienės, Savivaldybė daug dėmesio skiria ir socialinėms gyventojų reikmėms. Papildomai iš Savivaldybės biudžeto skiriamos vienkartinės išmokos šeimoms gimus kūdikiui, mirties atveju. Savivaldybės tarybos sprendimu nuo kitų metų sausio 1 d. į Savivaldybės kaimus kursuojantys autobusai gyventojus pavėžės nemokamai. Iš biudžeto skiriama lėšų Carito bendruomenės namų, Neįgaliųjų dienos centro, autobuso išlaikymui, kompensuojamos bažnyčių šildymo išlaidos ir kt.
Merė N.Dirginčienė pasidžiaugė aktyvia TAU bendruomene, padėkojo jos nariams už indėlį į miesto erdvių gražinimą, dalyvavimą medelių sodinimo akcijoje bei įsitraukimą į bendruomeninį gyvenimą.
Birštono TAU direktorė Nijolė Jakimonienė akcentavo, kad 2022-ieji universiteto klausytojams buvo turiningi: išklausyta nemažai paskaitų, keliauta, vykta į spektaklius. Gruodį buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose pagaminti meniniai darbeliai prieš šventes pradžiugino Slaugos skyriaus pacientus, vienišus birštoniečius, jie papuošė Carito organizuotos Kūčių vakarienės stalą. N.Jakimonienė padėkojo TAU studentams už tai, kad noriai eina pažinimo keliu, įsitraukia į organizuojamas veiklas, ir, remdamasi vienu pamokančiu pasakojimu, palinkėjo visiems laimės, meilės ir sveikatos bei prasmingų darbų. TAU administracija nuoširdžius linkėjimus skyrė jubiliatams.
Į tarpušvenčio susibūrimą pramogos įnešė renginio vedėjai Asta Ferevičienė ir Kazimieras Drižilauskas, su humoru kalbindami TAU studentus ir jų svečius, kiekvienas galėjo pasinaudoti proga ir iš stebuklingo Kalėdų senelio maišelio išsitraukti po norą, su kuriuo keliaus į 2023-iuosius. Už lango gatvėse karaliavo niūrus gruodis, o Kurhauze buvo šviesu, skambėjo juokas, eilės, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kvarteto „Aksomas“ atliekamos dainos, TAU studentai kėlė taures už bendrystę, palydėdami senuosius ir pasitikdami naujuosius metus…
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *