Birštono savivaldybėje vyko civilinės saugos pratybos: operatyvus ir sklandus komandinis darbas lemia visapusišką pasirengimą nenumatytoms grėsmėms

Gruodžio 14 dieną Birštono savivaldybėje vyko Birštono savivaldybės lygio kompleksinės civilinės saugos pratybos „Birštono savivaldybės civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai vykdant evakuotų gyventojų priėmimą ir apgyvendinimą įvykus avarijai Astravo AE (Baltarusija)“ .
Savivaldybės administracijai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Situacijų koordinavimo skyrius perdavė informaciją, kad Baltarusijos atominėje elektrinėje viename iš reaktorių įvyko avarija, kurios metu nutekėjo radioaktyviosios medžiagos. Gautas skubus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas pradėti Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų evakavimą bei Vilniaus miesto gyventojų laikiną perkėlimą, pasirengti priimti ir apgyvendinti šiuos laikinai perkeliamus gyventojus.
Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras organizavo ir koordinavo Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos, specialiųjų tarnybų, ūkio subjektų, savivaldybės įstaigų veiksmus evakuotų gyventojų priėmimo ir apgyvendinimo metu. Šių pratybų, vykusių Birštono sporto ir sveikatingumo centre, metu buvo patikrintas Savivaldybės pasirengimas, esant ekstremaliai situacijai. Pratybų metu patalpose buvo pasiruošta apgyvendinti apie 100 asmenų, įrengtas motinos ir vaiko kambarys, užimtumo erdvė, maitinimo patalpa. Pratybų metu budėjo policijos pareigūnai ir medicinos punkto atstovė.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai suaugusiuosius ir mažuosius pratybų dalyvius apmokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimei, kaip pagelbėti žmogui užspringus, dalyviai noriai atliko gaivinimo veiksmus su manekenais.
Pratybose dalyvavo: Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai, gyventojų Evakavimo ir priėmimo komisijos nariai, Gyventojų surinkimo punkto (Birštono sporto ir sveikatingumo centro) darbuotojai, Birštono savivaldybės administracijos darbuotojai, VšĮ Birštono pirminis sveikatos priežiūros centras, BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnyba, Alytaus AVPK Birštono policijos komisariato pareigūnai, Kauno r. visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, Birštono gimnazijos mokiniai ir Birštono trečiojo amžiaus universiteto studentai (pratybų statistai).
Pratybos vyko labai sklandžiai, operatyviai, joms buvo atsakingai ruoštasi iš anksto. Visos įtrauktos įstaigos puikiai atliko jiems pavestas užduotis. Pratybų dalyviai vienbalsiai pritarė, kad tokios pratybos savivaldybėje yra labai reikalingos ir ateityje jų galėtų būti surengta dar daugiau.
Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras labai dėkoja visoms pratybose dalyvavusioms įstaigoms.
Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *