Adventas. Sninga. Ramuma,

Adventas. Sninga. Ramuma,
Lyg motinos nerta skara,
Apgaubs, sušildys, nuramins,
Blakstienon ašarą įpins,
Ir lyg vaikystėje kadais,
Papuošiu langus angelais.
Nijolė Birgėlienė

Sningantis, baltas ir ramybe „lyg motinos nerta skara“ žemę gaubiantis sekmadienio, gruodžio 11-osios, pavakarys Strielčių kaimo bendruomenę subūrė Strielčių bibliotekoje. Subūrė, kad adventinio laukimo ir susikaupimo vakarą prie balta staltiese užtiesto stalo susėstų visi – kaimynai, giminės, pažįstami – ir Advento vainiko žvakių šviesoje dalintųsi širdžių šiluma ir gerumu.
Nors nuo seniausių laikų yra žinoma, kad Advento susikaupimo metu draudžiama linksmintis, šiuo laikotarpiu visoje Lietuvoje kaimo gyventojai rinkdavosi kartu pavakaroti, padainuoti Advento dainų, kurias vadino giesmėmis. Taip buvo ir šįkart bibliotekoje surengtoje vakaronėje „Po balto Angelo sparnu“: Strielčių kaimo jaunimas ir vyresni gyventojai, muzikalios šeimos džiugino dainomis ir giesmėmis, sujungė dainuoti kartu visą bendruomenę.
Strielčių biblioteka dėkoja vakaronėje muzikavusiems Rugilei ir Benui Žurauskams, Gedui Černiauskui, Milenai Ruseckaitei, Radvilei Grigaitei, Umai, Amritai ir Šantai Stankevičiūtėms, Jolantai Stankevičienei, Valei Gustaitienei.
Vakaras buvo šiltas ir jaukus. Advento žvakių liepsnelės, rankų darbo Angeliukai, papuošę bendruomenės salę, susirinkusiųjų širdyse sukūrė šventę. Ją kiekvienas, vakarojęs „Po baltu angelo sparnu“, parsinešė į namus, kad ir juose visada būtų šilta ir jauku!
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *