Jaunimo centras Jiezne

Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centre jau trečius metus veikia Jaunimo centras, kurį lanko jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų. Dauguma jų mokosi toje pačioje Jiezno gimnazijoje, todėl po pamokų dažnai susibėga aptarti bendros dienos, nuotykių bei pasikalbėti prie arbatos puodelio, kaip pasiruošti vienam ar kitam renginiui. Antrus metus jaunimo grupė įsikūrusi suremontuotose patalpose – rūsyje prie sporto salės. Tai labai patogu norintiems sportuoti.
Ką dar jaunimas veikia Jiezne? Kartais susigalvojam švęsti, pvz., Šypsenos, Arbatos ar dar kokią dieną. O jei šypsotis kada ir nesinori, tai šypsenas nusipiešiam, spalvinam, mokomės pozityviai bendrauti ir mąstyti, kelti tikslus ir jų siekti, ugdyti sveikus įpročius. O kartais, paklausus jaunimo, ką šiandien veikiam, smagiai atsakoma: ,,Nieko neveikiam, pasikalbam!..“ Tai ir pasikalbam. Apie ką? Apie gyvenimą.
Jau tradicija tapo paminėti Europos Mokyklų Sporto (ESSD ) dieną. Trečius metus Jiezno paramos šeimai centro sporto salėje vyksta krepšinio turnyras. Jaunimas jo laukia, ruošiasi. Džiugu, kad šiais metais prisijungė ir jaunesnieji draugai.
Retkarčiais pakeliaujame. Esam aplankę Kauną, Trakus, Elektrėnų kartingus, dalyvavę Prienuose sportinėse varžybose, lankėmės miestelio bibliotekoje, renginiuose. Mėgstame ir ramiai pažaisti. Atnaujintas pulo stalas – nupirktos naujos lazdos ir rutuliai. Turim daug stalo žaidimų.
Šiais metais į Jaunimo centrą ateina ir dirbantis, bestudijuojantis jaunimas. Smagu, kad baigę darbus susiburia, yra aktyvūs, bendraujantys. Jie džiaugiasi galimybe ateiti į erdvią sporto salę pažaisti krepšinį, pamėtyti kamuolį.
Kartais išgirsti aplinkinius vertinant šių dienų jaunimą – nemandagūs, neišlendantys iš virtualių erdvių, niekuo nesidomintys. Tačiau paaugliui, jaunimui reikalingas ir suaugusiojo išklausymas, požiūris. Jie gali būti jautrūs, atviri, draugiški, linksmi, spontaniški.
Susidomėjusius ir norinčius mus aplankyti kviečiame atvykti – Sodo g. 13, Jieznas.
Rasa Valatkaitė
Užimtumo specialistė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *