Sutikta pirmoji Tautvydo Venciaus poezijos knyga

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje jaunasis Prienų krašto kūrėjas Tautvydas Vencius pristatė pirmąją savo poezijos knygą „Šviesa paraštėse“.
Kaip susitikimo metu sakė knygos autorius, vadinti savęs poetu jis pats nedrįsta. Visgi, kaip pats T. Vencius prisipažino, su kūryba jis jau gyvena apie dešimt metų, o kūrybinis kelias prasidėjo Prienų „Žiburio“ gimnazijoje, mat šiame gyvenimo etape ir gimė pirmieji eilėraščiai, sulaukę lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Irenos Mažeikienės palaikymo.
Besimokydamas „Žiburyje“, T. Vencius prisijungė ir prie gimnazijos laikraščio „Salve“ komandos, kur dalijosi savo kūryba, buvo laikraščio redaktorius. Poezijos knygos autoriaus teigimu, rašyti yra viena, nes savo darbus gali ir į stalčių pasidėti, todėl kūrybinio kelio pradžios ribą jis sieja būtent su dalyvavimu „Salve“ veikloje.
Vėliau „Žiburio“ gimnazija T. Vencių išlydėjo į kitus gyvenimo horizontus, tačiau kurti autorius niekada taip ir nesustojo. Naujaūtiškio kūryba skambėdavo ir krašto renginiuose, ja dalijosi rajono leidiniai, o dabar Prienų krašto žmonės turi galimybę paskaityti ir visą T. Venciaus poezijos rinkinį.
Beje, knygelėje sutalpinta ne visa jaunojo poeto kūryba, mat, kaip jis pats prisipažino, daug eilėraščių lieka tiesiog paraštėse. Su šia mintimi susijęs ir knygos pavadinimas. Anot autoriaus, dažnai gyvenime mes nepastebime kokių nors neįprastų momentų, o paraštėse lieka daug įvairių minčių, žmonių vardų ir kitokių vaizdinių nuotrupų.
„Gilu, daug gražių dalykų, netikėtų poetinių metaforų, spalvingų emocinių pajautų. Daug tylos, dangaus ir žemės, vėjo, pavasario, liūdėjimo ir vienišumo. Žinoma, šviesaus vienišumo“, – kraštietės, rašytojos Aldonos Ruseckaitės mintis apie pirmąją T. Venciaus poezijos knygą įgarsino renginio vedėja Dalia Bredelienė.
Renginio vedėja taip pat pasidalijo ištrauka iš knygos redaktorės R. Zdanevičienės recenzijos. Rasos Zdanevičienės pastebėjimu, T. Venciaus kūryboje eilėraščio žmogus gyvena nuolatiniame ieškojimų, nerimo, klausimų pasaulyje, kuriame egzistuoja ir gamtos, ir kasdienio gyvenimo reiškiniai. Simboliai, vidiniai prieštaravimai, savito kelio ieškojimai.
D. Bredelienės paklaustas, ar per tuos 10 metų ieškojimų autorius atrado savo kelią, T. Vencius atviravo, jog savąjį kelią tikrai yra atradęs, o prie tų atradimų prisidėjo ir poezija. Kaip sakė pats T. Vencius, poezijoje užduodami klausimai dažniausiai užduodami pačiam sau. Neretai tai būna koks nors ieškojimas, galvojimas, mintys, santykių apibrėžimas vertybėmis, aplinka, gamta ar meile.
Jaunasis kūrėjas prisipažįsta, jog ieškojimai jį atvedė į socialinę politiką, mat jį nuo vaikystės domino ir labai jaudino kitų žmonių išgyvenimai ir problemos.
Pasiklausyti T. Venciaus kūrybos, susipažinti ir pasveikinti su pirmąja jo knyga atvyko gausus būrys svečių, kolegų, artimųjų ir Prienų krašto žmonių. Visi jie džiaugėsi autoriaus kūrybiškumu, vertybėmis, kasdieniais darbais ir meile žmonėms ir savo kraštui bei linkėjo sėkmės tolimesniame kūrybiniame kelyje, darbuose ir asmeniniame gyvenime.
Knyga jau pristatyta tėviškėnams – N.Ūtos krašto žmonėms.
Rimantė Jančauskaitė
Prienų Justino Marcinkevičiaus
viešosios bibliotekos nuotraukos

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *