Prienai ruošiasi Kalėdoms

Penktadienio rytą į Prienų miesto aikštę atvežta eglutė, skelbianti, jog mieste prasideda pasiruošimas didžiosioms metų šventėms.
Prienai ir toliau tęsia gražias tradicijas, tad šiemet pagrindinę aikštę vėl puoš tikra žaliaskarė. Ją gyventojams padovanojo buvęs ilgametis VĮ Prienų miškų urėdijos (dabar Valstybinių miškų urėdijos Prienų regioninis padalinys) eigulys, prienietis Alfonsas Pilvelis su žmona Regina.
Šventinė eglutė Pilvelių šeimos namų kiemą puošė 30 metų. Su ja užaugo ir Alfonso bei Reginos anūkai. Kaip „Gyvenimui“ pasakojo A. Pilvelis, pasodinti kieme žaliaskarę mintis kilo, pasistačius namus, tačiau per tris dešimtmečius eglutė taip išaugo, jog dabar kelia pavojų namui.
Buvęs miškininkas prisipažįsta, jog mintis padovanoti miestui eglutę buvo kilusi dar praėjusiais metais, tad šiemet šeima įgyvendino vyro idėją.
Netrukus prieniškius, miesto svečius ar pro šalį važiuojančius vairuotojus džiuginti pradėsianti žaliaskarė – tai ne paprasta miško eglė. Tai serbiška eglutė, kuri, A. Pilvelio teigimu, išsiskiria tuo, jog jos viršus yra žalias, o apačia tarsi sidabrinė.
Anot Prienų seniūnijos seniūnės Janinos Armonienės, šiemet, siekiant sutaupyti, miestas neišlaidavo naujiems žaisliukams ir girliandoms. Visgi šventinės nuotaikos Prienuose netruks, nes, kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, miestelėnus ir svečius džiugins išpuošti Revuonos ir Beržyno parkai bei, žinoma, miesto aikštė.
Prienų kalėdinė eglutė bus įžiebta gruodžio 17 dieną. Renginio metu žiūrovų laukia ne tik pramogos, bet ir maltiečių organizuojama socialinė iniciatyva „Dovanoti gera“.
Prieš pat šventes, gruodžio 20 d., Prienų laisvės aikštėje (15–18 val.) Valstybinė miškų urėdija tradiciškai kvies gyventojus parsinešti Kalėdas į savo namus ir nemokamai dalins eglių šakas.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *