Amatą turėsi, vargo neregėsi

Taip byloja sena lietuvių liaudies išmintis. O į mūsų Bendrąsias ugdymo programas tam tikslui yra integruojama ir Ugdymo karjerai programa, kad galėtume padėti vaikams jau dabar mokytis planuoti ir kurti savo ateitį. Žinoma, kartu su tėveliais. Juk jie pirmieji ir patys didžiausi mokytojai savo vaikų gyvenime. Ne veltui tėvelių darbštumas, kaip gražiausias pavyzdys, ir liaudies dainose apdainuojamas.
Lapkričio 29 dieną jau antrus metus iš eilės vyko Jiezno gimnazijos organizuota Prienų rajono pradinių klasių mokinių nuotolinė konferencija „Ką dirba mano tėveliai?“. Šiais metais ji sudomino ir įtraukė dar daugiau rajono pradinukų iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, Veiverių Tomo Žilinsko ir Stakliškių gimnazijų, Pakuonio pagrindinės mokyklos. Žinoma, konferencijoje pranešimus skaitė ir interviu su tėveliais pristatė mūsų mažieji – antraklasiai Gustė Kimbirauskaitė ir Benas Bisikirskas, 4 klasės mokinė Liepa Šimanskaitė. Renginio vedėjų vaidmuo puikiai pritiko ketvirtaklasėms Gustei Ardaravičiūtei ir Indrei Kabašinskaitei.
Ir su kokiais tik darbais, profesijomis, kurių atstovai – mūsų tėveliai, nesusipažinome! Pradinių klasių mokiniai, naudodamiesi šiuolaikinėmis priemonėmis – informacinėmis technologijomis, kartu su savo tėčiais, mamytėmis, savo mokytojų padedami pasakojo vieni kitiems apie ūkininko ir policininko, elektriko, inžinieriaus ir socialinio darbuotojo, plytelių klojėjo ir mokytojo, bibliotekininko, floristo ir net šunų kirpėjo darbus. Interviu su tėveliais metu buvo jų klausiama, kokių savybių reikia dirbant tokį darbą. Juk reikia žinoti, ką mums čia ugdytis! Gal neužteks tik pareigingumo, atsakingumo, kruopštumo. Gal teks ugdytis kūrybiškumą, kritinį mąstymą, gebėjimą bendradarbiauti, spręsti problemas čia ir dabar…
O dar prieš konferenciją ėmėme ir pasvajojome, kuo gi mes norėtume tapti. Kaip ir pati konferencija, taip ir vaikų piešinių paroda, skirta pažinčiai su įvairiomis profesijomis, amatais antrus metus papuošė mūsų mokyklos pirmojo aukšto koridorius. Praeitais metais buvo piešiama, ką dirba mūsų tėveliai, šiais metais paroda gavo kitą pavadinimą – „Mano svajonių profesija“.
Belieka palinkėti – teišsipildo visos mūsų vaikų svajonės ir Tėvelių lūkesčiai!
Jiezno gimnazijos pradinio ugdymo mokytojos Roma Kandrotienė ir Ramutė Bubnienė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *