Atvertė naują Birštono jėgos sporto metraščio puslapį

Lapkričio 18-20 dienomis Birštone, naujajame Sporto ir sveikatingumo centre, vyko Šiaurės Europos šalių jėgos trikovės čempionatas. Jame dalyvavo stipriausi atletai iš Latvijos, Estijos, Airijos, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Buvo varžomasi ir vyrų, ir moterų grupėse, įvairiose svorio ir amžiaus kategorijose, pradedant jauniais ir baigiant senjorais.

Ant nugalėtojų pakylos – ir Birštono jėgos sporto atstovai.

Pirmą kartą tokio aukšto rango varžybose, jaunių amžiaus grupėje  iki 18 metų, dalyvavo ir du Vido Blekaičio auklėtiniai: septyniolikamečiai Birštono gimnazijos moksleiviai Andrius Martinkus ir Nojus Jankauskas. Pasak trenerio, itin džiugu pažymėti, kad šie jaunieji atletai atvertė naują Birštono jėgos sporto ir apskritai Birštono sporto istorijos puslapį. Svorio kategorijoje iki 75 kg Andrius Martinkus iškovojo pirmąją vietą ir tapo absoliučiu savo amžiaus grupės čempionato nugalėtoju. Taip pat A. Martinkus pagerino Lietuvos štangos atkėlimo jaunių rekordą. Atkėlęs nuo žemės 185 kg štangą, 2,5 kg pagerino savo amžiaus grupės ir svorio kategorijos iki 75 kg Lietuvos rekordą.
Labai sėkmingai pasirodė ir antrasis  V. Blekaičio sportininkas Nojus Jankauskas. Svorio kategorijoje iki 90 kg jis pasipuošė sidabro medaliu, o absoliučioje įskaitoje iškovojo 3-iąją vietą, į priekį praleidęs tik Andrių Martinkų ir Latvijos atletą. Renginį visas tris dienas tiesiogiai transliavo Delfi TV.
Birštono atletams sezonas dar nesibaigia. Gruodžio 17 dieną Šiauliuose vyks Lietuvos kalėdinis štangos spaudimo ir štangos atkėlimo turnyras… O kitais metais, gegužės pabaigoje, šie du Birštono sportininkai turės galimybę dalyvauti atrankoje į Pasaulio jaunių jėgos trikovės čempionatą Kanadoje, Kalgaryje.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *