Diskusija su aukštais pareigūnais civilinės saugos klausimais

Prienų rajono savivaldybėje lankęsis vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas pristatė ruošiamą priešgaisrinės saugos reformą ir užtikrinimo gaires, kurių tikslas kompleksinis strateginių sprendimų rinkinys, numatantis priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vystymosi kryptis artimiausiems dešimčiai metų.

Viceministras taip pat pakomentavo LR Civilinės saugos įstatymo pakeitimo projektą ir pagrindinius akcentus. Keletas iš jų: būtų sukurtas naujas padalinys – Nacionalinio saugumo krizių valdymo centras, įsteigta nauja pareigybė – parengties pareigūnas, kuris koordinuotų savivaldybės ir savivaldybėje esančių kitų įstaigų ir ūkio subjektų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, neliktų savivaldybėse Ekstremaliųjų situacijų komisijų, liktų tik Operacijų centrai ekstremaliųjų situacijų prevencijai vykdyti.
Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pažymėjo, kad jau seniai reikėjo didesnių pokyčių dėl priešgaisrinių tarnybų darbo pagerinimo, todėl Savivaldybė nematė kito būdo, kaip imtis pačiai investuoti ir gerinti sąlygas. Anot mero, savivaldybės nebijo atsakomybės ir imasi iniciatyvų, tik ne visada tai pastebima.
Viceministrui paliko įspūdį Prienų r. savivaldybės požiūris ne tik į priešgaisrinės tarnybos veiklą, bet ir išankstinis pasiruošimas krizėms, kai jų dar nebuvo, gebėjimas valdyti situaciją. Pandemijos iššūkiai, prieglobsčio prašytojų apgyvendinimas, priedangų suskaičiavimas ir sužymėjimas dar prieš ministerijos išsiųstus prašymus saviValdybėms, darbas su ukrainiečiais, nuolatinis bendradarbiavimas su valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba – tai patirtys, kuriomis galima dalintis su kitais. Anot Administracijos direktorės J. Zailskienės, vietos lygmeniu savivalda su iššūkiais susitvarko,  tačiau dar trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų ir organizacijų valstybės mastu. Diskusijoje taip pat buvo aptartas Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas bandomasis priešgaisrinės saugos modelis, kurio metu bus sujungtas valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir vienos iš savivaldybių priešgaisrinės tarnybos pajėgų valdymas ir funkcijos, tačiau Prienų r. savivaldybė tokios ministerijos pozicijos nepalaiko ir neplanuoja dalyvauti bandomajame modelyje. Savivaldybė jau keletą metų pati investuoja į priešgaisrinės tarnybos infrastruktūros, technikos atnaujinimą, mokymus, šia kryptimi bus dirbama ir toliau.
Prienų rajono
savivaldybės informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *