„Keičiasi darbo sąlygos – šviesėja ugniagesių veidai“

Lapkričio 4 dieną gausiai susirinkusiems svečiams po rekonstrukcijos pristatytas atnaujintas Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pakuonio ugniagesių komandos pastatas ir vidaus patalpos.

Pakuonio komandos ugniagesiai nuo šiol dirbs geresnėmis sąlygomis.

 

Pakuonio komandos pastatas, kuriame dirba devyni ugniagesiai, po kelis mėnesius trukusių darbų iš išorės pasikeitė neatpažįstamai: paaukštintos ir apšiltintos 1957-1960 m. statyto mūrinuko sienos, perdengtas stogas, sutvirtinti pamatai, pastatytas priestatas, sumontuoti garažo vartai. Nuo šiol vietos komandos ugniagesiai budės civilizuotomis sąlygomis: viduje įrengtos jaukios darbo ir poilsio patalpos, nauja apšildymo sistema, tualetas ir dušas, nupirkti nauji baldai, po vienu stogu – garažas automobiliui laikyti. Paaukštinus stogą, palėpėje atsirado daugiau erdvės – ši patalpa, anot Pakuonio ugniagesių komandos vado Vytauto Kirlio, ateityje galės būti pritaikyta darbuotojų poilsiui ir laisvalaikiui.
Pristatydamas atliktus darbus Prienų rajono savivaldybės vadovams, Vidaus reikalų ministerijos, Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, seniūnijos atstovams, kitiems svečiams, Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Jonas Kvietkauskas pasidžiaugė, kad per trejus metus, kuriuos jis vadovauja tarnybai, palankaus Savivaldybės vadovų, Tarybos narių požiūrio dėka ugniagesių komandų būstinėse atlikta nemažai remonto ir atsinaujinimo darbų, įsigyta naujesnių automobilių ir gaisrų gesinimo įrangos. Praėjusiais metais pagerintos darbo sąlygos Jiezno, šiemet – Pakuonio ugniagesiams, o kitais metais ketinama sugrįžti prie nebaigtų darbų Veiverių komandoje. Už tai, kad jo prašymai sulaukia atgarsio, už supratimą, deramą dėmesį, skiriamas lėšas J.Kvietkauskas padėkojo merui Alvydui Vaicekauskui ir vietos politikams.

Klebonas V.Sikorskas pašventino atnaujintą pastatą, techniką ir ugniagesius. Nuotraukoje – kartu su Prienų r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovu J.Kvietkausku.

Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo teigimu, rekonstrukcijos darbai Pakuonio ugniagesių komandos pastate atsiėjo per 56 tūkst. eurų, lėšas skyrė Prienų rajono savivaldybė. Prastos būklės pastatas atnaujintas taip, kad iš ankstesnės senos būstinės liko tik sienos. Rekonstrukcija pareikalavo ir laiko, ir statybinių įgūdžių, ir nestandartinių sprendimų, su iškeltomis užduotimis sėkmingai susidorojo statybos meistras Juozas Bendinskas ir UAB „Prienų butų ūkis“ darbuotojai (direktorius Algis Valatka), padėję įrengti vidaus patalpas. Jiems taip pat padėkota.
Atnaujintas Pakuonio ugniagesių komandos patalpas, techniką pašventino Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas, teol. dr., sakr. muz. mgr. Vilius Sikorskas. Kiek netikėtai kunigo iniciatyva pagalbinėse komandos patalpose suskambo sakralinė muzika, ją palydėjo klebono žodžiai apie vandens ir ugnies elementų reikšmę žmonių gyvenime, ugniagesių darbo prasmę. Melstasi prašant Dievo apsaugoti žmones nuo maro, bado, ugnies ir karo.
Realiais pokyčiais Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandose, iniciatyviu jos vadovo darbu pasidžiaugė meras Alvydas Vaicekauskas, jo komandos nariai, seniūnas Antanas Keturakis. Meras pripažino, kad prieš keletą metų priimtas principinis sprendimas sustiprinti savanoriškąsias ugniagesių komandas, pagerinti jų darbo sąlygas, buvo teisingas.
Renginyje dalyvavęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Gintautas Baltrimas pabrėžė, kad „kai keičiasi darbo sąlygos, keičiasi ir veidai – jie tampa šviesesni, žmonės jaučia malonumą eidami į darbą“. Pasak jo, dabar Pakuonio ugniagesių darbo sąlygos ne prastesnės nei tos, kuriomis dirba vietos bendruomenių savanoriai Norvegijoje. G.Baltrimas pastebėjo, kad ugniagesių savanorių komandos – tai saugumo ir atramos taškai vietos bendruomenėse. Jo teigimu, Pakuonio komanda – bene vienintelė tarnyba miestelyje, dirbanti 24 val. per parą, kurioje gyventojai ir švenčių dienomis, ir savaitgaliais gali gauti kvalifikuotą, platesnės apimties pagalbą.
Pasak V.Kirlio, Pakuonio ugniagesių komanda sulaukia maždaug 4- 6 iškvietimų per mėnesį, darbo padaugėja pavasarį, kuomet gyventojai neatsakingai degina seną žolę, ir šaltuoju metu, kai, prasidėjus kūrenimo sezonui, neišvalytuose kaminuose užsidega suodžiai.
Aptartos priešgaisrinės saugos srities aktualijos
Nuo kitų metų pradžios Lietuvoje startuoja Vidaus reikalų ministerijos inicijuojamas pilotinis priešgaisrinės saugos modelis, kurio tikslas – pagerinti savivaldybės ugniagesių parengtį, jų aprūpinimą, kelti profesinę kvalifikaciją bei užtikrinti operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes. Pagal jį kai kuriuose rajonuose savivaldybių priešgaisrinių ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perims Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Taip tikimasi sukurti bendrą priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemą, kuri būtų pajėgi užtikrinti kokybišką ir patikimą pagalbą gyventojams nelaimės atvejais.
Renginyje dalyvavusio LR Seimo nario Andriaus Palionio nuomone, vykdant dviejų lygių priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo sistemos centralizavimą, taupant valstybės lėšas, yra labai svarbu atsižvelgti į tai, kad po reformos vietos bendruomenės neliktų be ugniagesių paslaugų ir į įvykius būtų sureaguota laiku. Jo manymu, tose savivaldybėse, kuriose atsakingai rūpinamasi gyventojų saugumu ir investuojama į šią sritį, nereikėtų skubėti sujungti PAGD ir savivaldybėms pavaldžių tarnybų, galima būtų reikiamą techniką ir įrangą pirkti centralizuotai.

Pakuonio ugniagesių komandoje viešėjęs vidaus reikalų viceministras V.Dmitrijev pasidžiaugė tuo, kad Prienų rajono savivaldybė investuoja į priešgaisrinės saugos infrastruktūrą.

Prienų rajone viešėjęs ir Pakuonio ugniagesių komandos pasirengimą įvertinęs vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev neprisiėmė atsakomybės už tai, kad per dešimtmečius nė viena vyriausybė neskyrė deramo dėmesio priešgaisrinės saugos sričiai. Viceministro teigimu, situacija turi būti nedelsiant taisytina. Anot jo, šalyje turi veikti vieninga, efektyvi reagavimo sistema, joje dirbti vienodo lygio kvalifikaciją turintys, reikiamomis priemonėmis aprūpinti ugniagesiai, kurie būtų pajėgūs maksimaliai užtikrinti žmonių saugumą, sveikatą ir turtą.
V.Dmitrijev pastebėjo, jog Lietuvoje situacija yra skirtinga. Vienur, kaip Prienų rajono savivaldybėje, investuojama į ugniagesių savanorių komandų infrastruktūros, technikos atnaujinimą, mokymus, glaudžiai bendradarbiaujama su valstybinėmis priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, o tose savivaldybėse, kuriose sekasi sunkiau, siekiama perimti darbuotojus su visais įsipareigojimais, t. y. užtikrinant jiems socialines garantijas ir tarnybos tęstinumą.
V.Dmitrijev, kalbėdamas apie ateitį, nedetalizavo, ar pilotinis projektas vėliau gali būti pritaikytas visoje Lietuvoje, bet jis pasisakė už geresnį dialogą tarp ministerijos, savivaldybių, atskiroms ugniagesių sistemoms priklausančių tarnybų bei vietos bendruomenių.
„Siekiant bendro tikslo – gyventojų saugumo – ateityje neišvengiamai dirbsime kartu. Mes savo ruožtu pasirūpinsime geresniu finansavimu ir aprūpinimu. Ieškosime pokyčių, kuriuos priimtų ir pačios bendruomenės, taip bus lengviau išsaugoti žmonių gyvybes,“ – kalbėjo vidaus reikalų viceministras.
Vėliau VRM atstovai kartu PAGD ir kitų tarnybų darbuotojais apsilankė Kauno PGV Prienų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir Prienų rajono savivaldybėje. Kalbėta civilinės saugos, PGT materialinės bazės gerinimo, aprūpinimo ir kadrų komplektacijos klausimais.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *