Paslaptingas tolis: Dalės Spūdienės tapybos paroda Veiverių bibliotekoje

Nepiešiu konkrečių vietų, nes nesukursiu gražiau, nei sukūrė Dievas ir neatkartosiu taip, kaip gali fotoaparatas. Kuriu savo įspūdžius iš šito tobulo pasaulio: iš jo miškų ir jūrų, laukų ir spalvų,“ – savo įkvėpimo šaltinį paaiškino parodos autorė.
Spalio 20 dieną skambant užburiantiems fleitos garsams veiveriečiai rinkosi į biblioteką pasigrožėti Dalės Spūdienės tapyba.
Gausiai susirinkusiems svečiams paroda kėlė džiaugsmą ir nuostabą. Net ir pažinodami kraštietę, ne visi iš jų buvo susipažinę su įspūdinga jos kūryba, o ypač – girdėję pačios autorės pasakojimus apie jos pomėgį.
Kiekvienas iš mūsų apdovanotas įvairiais talentais, tačiau ne visada pavyksta juos atskleisti.
Ši paroda – išimtis. Dalė pasidalino su lankytojais ne tik akrilu tapytais paveikslais, bet ir savo sukurtomis eilėmis.
Džiaugsmas, skausmas ir viltis – pagrindinės eilėraščių temos skirtos Dievui.
Jaunyste, kaip į širdį
Man tavo prakalbėt.
Tu tokia sąmojinga,
Tavęs man neatspėt.
Norėčiau tau prie šėlsmo
Pridėti ir rimties.
Norėčiau tau prie juoko
Pridėti ir prasmės.
Norėčiau nuraminti
Tau neramias mintis.
Norėčiau sugrąžinti
Tau prarastas viltis.
Ši popietė, pasak parodos lankytojų, buvo tikra dovana. Autorei jausmingai skaitant savo kurtas eiles, susirinkusieji išgyveno kiekvieną eilėraščio žodį.
Pasak autorės, labiausiai nudžiugino tai, kad į šventę susirinko ne tik veiveriečiai, bet ir autorės bičiuliai ir giminaičiai iš įvairių Lietuvos vietų. Renginio organizatoriai dėkoja Dale Spūdienei už tokį nuoširdų dalijimąsi savo kūryba, taip pat Prienų meno mokyklos Veiverių A. Kučingio filialo mokytojai Laimai Švabauskaitei už fleitos garsus, nukėlusius mus į paslaptingą paveikslų tolį.
„Paslaptingas tolis“ yra pirmoji Dalios Spūdienės darbų paroda. Veiverių bibliotekoje ji bus eksponuojama iki lapkričio 15 d. Bibliotekos darbuotojai linki, kad sėkmingas debiutas įkvėptų autorę naujiems kūrybiniams sumanymams.
Veiverių bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.