Lūkesčiai išsipildė su kaupu

Laiškai „Gyvenimui“

Jieznas – kiekvienais metais vis gražėjantis miestelis mūsų rajone. Jo svečius ir gyventojus kaskart džiugina sutvarkytas miesto parkas su asfaltuotais takais, modernus pliažas prie ežero pakrantės, apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi Jiezno ežero panorama. Įspūdingai vasarą atrodo gėlių kompozicijos prie miesto pagrindinės gatvės bei seniūnijos. Visi šie akcentai ir grožybės – Jiezno gyventojų ir svečių pasididžiavimas.
Besigrožint šiais vaizdais, daugelį metų jiezniečius liūdino prie daugiabučių namų netvarkingos prieigos. Mokyklos gatvės Nr. 1 ir Nr. 2 namų gyventojai neturėjo kuo džiaugtis, nes tai buvo vienos „tragiškiausių“ teritorijų iš visų daugiabučių kiemų: šaligatviai įlūžę, ištrupėję, kanalizacijos šulinių uždangos įsmukusios, važiuojamoji dalis duobėta, nuolat pripildyta lietaus vandens, namų rūsiai semiami, esant gausesniam lietui. Praeiti nei šaligatviu, nei važiuojamąja dalimi be aulinių batų buvo neįmanoma.
Taip buvo, tačiau šiandien – jau nėra. Ilgai šių namų gyventojai beldėsi į Prienų r. savivaldybės administracijos duris, prašydami ir net reikalaudami tvarkyti gyvenamąją teritoriją, kuri ne tik bjaurojo estetinį vaizdą, bet ir kėlė pavojų saugumui, patogumui bei fizinei ir emocinei sveikatai.
Šiandien nežinome ir negalime atsakyti, kas padėjo prisibelsti į taip ilgai neatidaromas savivaldybės duris – ar parašytas projektas (kuris, beje, sulaukė nemažai balsų, bet finansavimo nelaimėjo), ar būsimi mero rinkimai, ar aštrūs gyventojų pasisakymai ataskaitiniame seniūnijos susirinkime, ar geranoriškas noras padėti šiuose namuose ir nesaugioje aplinkoje gyvenantiems žmonėms, ar… Šiandien mums tai nesvarbu, svarbu, kad prieigos sutvarkytos ir ne vienas jieznietis aikčioja iš nuostabos: gatvelė, vedanti į laiptines – išasfaltuota, gale namo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė (taip pat išasfaltuota), šaligatviai iškloti trinkelėmis. Namų gyventojų rankomis puoselėjami gėlynai – dar vienas įrodymas, jog jiems rūpi aplinka, kurioje jie gyvena. Šiandien visi gyventojai gali džiaugtis – PAGALIAU gyvename kaip tikri miestiečiai, galintys vaikščioti net su miesto aikštėje stovinčiais unikaliais – Pacų didikų batais.
Labai nuoširdžiai norime padėkoti Prienų rajono savivaldybės merui A. Vaicekauskui, Administracijos direktorei J. Zailskienei, savivaldybės nariams už rūpestį ir finansinius išteklius (visi suprantame, kad jie tikrai buvo nemaži), UAB „Asdangos“ vadovui D. Šliumerui ir jo komandai, dirbusiai prie šio projekto ir darbą atlikusiai labai šauniai ir kokybiškai. Akivaizdu, kad rajono Administracijos ir dirbusios komandos bendras noras bei pastangos sutvarkyti apleistą teritoriją gyventojų lūkesčius išpildė su kaupu. Ar gali šiandien būti smagesnis vaizdas, matant mažamečius, važinėjančius riedučiais, ar garbaus amžiaus gyventoją, bežiūrinčią pro langą ir besigrožinčią kiemo aplinka. Tikimės, kad tokias prieigas turės ne tik Mokyklos Nr.1, Nr.2 gyventojai, bet ir kiekvienas daugiabutis, esantis Jiezne.
Alvyra Lisauskienė
Jiezno m. Mokyklos g. Nr. 2 namo administratorė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *