Kviečia prisidėti prie prasmingos akcijos

Artėja Vėlinės, joms žmonės pradeda ruoštis iš anksto – tvarko artimųjų kapus, ieško žvakių ir augalų papuošimui. Paprastai mirusiųjų pagerbimui skirtą dieną kapai paskęsta gėlių jūroje ir žvakių šviesoje. Vis tik kiekvienose kapinėse vienas kitas kapas lieka neaplankytas, neprižiūrėtas ir vienišas. Juose ilsisi tie, kurių jau niekas neatmena ar tikslingai pamiršo, kurių giminaičiai išsibarstė po margąjį pasaulį. Pagirtina, kai žmonės, atėję tvarkyti savo artimųjų kapus, nurauna žolę, uždega žvakutę ir ant apleisto kapo, taip išreikšdami pagarbą mirusiesiems.
Su šia intencija Skriaudžių buities muziejaus ir Skriaudžių bibliotekos darbuotojos paskelbė socialinę akciją „Sielų ramybė“, kviesdamos visus geros valios žmones spalio 24 – 28 dienomis prisidėti prie iniciatyvos ir padėti sutvarkyti apleistus kapus Skriaudžių kapinėse.
– Tokią akciją kartu su bibliotekininke Ramute Celiešiene organizuojame pirmąkart, manau, kad ji prasminga ir reikalinga. Pati esu kilusi iš Kauno, pamenu, kaip nuo pirmųjų klasių visi kartu eidavome į Petrašiūnų kapines – senojoje jų dalyje sutvarkydavome neprižiūrimus kapelius. Būtų gražu, jei ši tradicija prigytų ir Skriaudžiuose. Talkoje ketina dalyvauti pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, pavieniai gyventojai. Tie, kurie negalės prisijungti prie talkininkų, kviečiami sau patogiu metu, galbūt lankant artimųjų kapus, sutvarkyti ir šalia esantį apleistą kapelį, o per Vėlines uždegti viena žvakele daugiau, -– ragina Prienų krašto muziejaus padalinio Skriaudžių buities muziejaus muziejininkė Kristina Pažėrienė.
Ji svarsto, kad apsilankymas kapinėse, kuriose Amžinojo poilsio atgulė nemažai garbingų šio krašto žmonių, ją, kaip muziejininkę, paskatins pasidomėti ir kapinių, ir čia palaidotų žmonių gyvenimiškomis istorijomis.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *