Eismo saugumo komisijos požiūriu į eismo organizavimą patenkinti ne visi

Atėjus rudeniui ir trumpėjant dienoms, labiau pastebimi tampa ir eismo saugumo klausimai bei su jais kylančios problemos. Tačiau į „Gyvenimo“ redakciją besikreipusio Prienuose veikiančios „Vita Simplex“ klinikos direktoriaus Vlado Aržanausko nuomone, su Vytenio gatvėje kylančiomis eismo saugumo problemomis žmonės susiduria ir žiemą, ir vasarą.
Anot „Vita Simplex“ vadovo, į Šeimos kliniką kasdien atvyksta šimtai žmonių. Dauguma jų kliniką pasiekia nuosavu transportu ar autobusu. Automobiliu į kliniką atvykstantys darbuotojai ir pacientai dažniausiai renkasi kelią, vedantį pro J. Vilkutaičio-Keturakio gatvę, iš kurios, pasukus kairėn, turėtų patekti į kliniką, tačiau neretai patenka į avarines situacijas. V. Aržanausko teigimu, pirmoji problema, su kuria susiduria atvykstantieji – tai sankryžoje įrengta autobusų stotelė, trukdanti eismo pralaidumui ir pačių pėsčiųjų saugumui, mat viešuoju transportu į kliniką atvyksta ir neįgalūs, traumuoti, nesveikuojantys ar tiesiog senyvo amžiaus žmonės, kurie, išlipę iš autobuso, pėsčiomis turi įveikti dar apie porą šimtų metrų. Beje, pasak klinikos direktoriaus, tokių problemų nesunkiai buvo galima išvengti, nes planuojant autobusų sustojimo vietą, ji buvo numatyta visai kitur, arčiau klinikos, tačiau netikėtai atsirado sankryžoje.
Kita, pašnekovo nuomone, problematiška vieta yra Vytenio g. esančioje sąnkryžoje, kurioje pirmumą turi atvažiuojantys nuo Socialinių paslaugų centro, nors eismo intensyvumas važiuojant iš klinikos ir į ją tiesiai yra kur kas didesnis. Be to, V. Aržanausko pastebėjimu, pavasarį ir vasarą žaliuojant medžiams, medžių lapai riboja ir pagrindinį kelią žyminčio ženklo matomumą, tad tai tampa dar viena avaringas situacijas keliančia vieta vos poros šimtų metrų atkarpoje.
Savo pastebėjimus V. Aržanauskas raštu pateikė ir Prienų rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijai, tačiau, kaip pats teigia, žodžiu jam buvo pasakyta, jog jo prašymas buvo įvertintas neigiamai.
Todėl V. Aržanauskas kelia klausimą, kodėl Saugaus eismo komisija toleruoja ir leidžia pakabinti ženklus, kurie sukuria avaringas situacijas miesto vairuotojams ir gyventojams. Jo teigimu, šį valdininkų „broką“ teks spręsti patiems piliečiams, nes jau dabar yra renkami parašai, kad būtų nukabinti nuolat avaringas situacijas keliantys ženklai.
„Gyvenimo“ redakcija susisiekė ir su Prienų rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininke, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičiene. Anot jos, minėtos problemos jau buvo svarstytos ne viename posėdyje.
Paprašyta plačiau pakomentuoti situaciją, Loreta Jakinevičienė pateikė tokį atsakymą:
„Eismo saugumo komisijos posėdis buvo organizuojamas 2022–09–27 d. Jame buvo svarstyta Dėl kelio ženklo Nr. 548 „Maršrutinio transporto sustojimo vieta“ įrengimo adresu Vytenio g. 16 ir kelio ženklo Nr. 201 „Pagrindinis kelias“ prie Vytenio g. 2, Prienuose.
Posėdyje atkreipiau dėmesį, kad maršrutinio transporto sustojimo vieta gatvių sankryžoje yra pavojinga ir prieštarauja galiojančioms Kelių eismo taisyklėms. Atsižvelgdama į mano pasiūlymą, komisija ženklo perkėlimui iš esmės pritarė. Kadangi klausimas aktualus ir susijęs ne tik su eismo saugumu, bet ir su keleivių vežiojimu, jis papildomai turi būti svarstomas ir Keleivių ir mokinių vežiojimo koordinavimo komisijoje. Artimiausias posėdis numatytas 2022–10–14 d. Iki posėdžio jau atlikti pasirengimo darbai: numatyta vieta stotelės perkėlimui arčiau „Vita Simplex“ poliklinikos, taip pat kalbėta ir su vežėju, įsiklausėme ir į jų siūlymus. O Eismo saugumo komisijos posėdis, kuriame dar kartą bus svarstomas šis klausimas, suplanuotas 2022–10–19 dieną.
Klausimas dėl  kelio ženklo Nr. 201 „Pagrindinis kelias“ prie Vytenio g. 2 jau buvo svarstytas 2021–03–19 d. Šis ženklas žymi pagrindinį kelią. Atsižvelgdami į tai, komisijos nariai pažymėjo, kad išvažiavimas iš automobilių stovėjimo aikštelės negali būti lygiavertis pagrindiniam keliui. Posėdyje dalyvavęs policijos atstovas, komentuodamas šią situaciją, akcentavo, jog šioje vietoje yra susiformavę vairuotojų įpročiai, todėl dėl pasikeitusios krypties greičiausiai kiltų eismo įvykių; o šiuo metu išvažiuojantys iš aikštelės sankryžoje pristabdo, nes yra šalutinio kelio ženklas, važiuojantys pagrindiniu keliu taip pat pristabdo, nes yra posūkis. Jeigu pagrindinio kelio kryptis būtų pakeista, išvažiuojantys iš aikštelės sankryžoje nestabdytų. Dėl to sankryža taptų nebesaugi. Šalutinio kelio atšaka baigiasi automobilių aikštele, todėl ten eismo intensyvumas tikrai mažesnis, nei pravažiuojamojoje gatvėje, kur šiuo metu įrengti pagrindinį kelią žymintys ženklai.
Tačiau šis klausimas lieka atviras, perkėlus autobusų sustojimo ženklą galbūt bus aktualus ir kitas sprendimas“.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *