Mintyse – ir ūkio plėtra

„Metų ūkis – 2022“

Tarp šių metų „Metų ūkio“ konkurso dalyvių Šilavoto seniūnijos Ingavangio kaimo ūkininkas Gintas Galinis – anksčiausiai pradėjęs ūkininkauti. Jo ūkio kūrimosi pradžia 1994-ieji. Tiksliau, atkurto, nes čia ūkininkauta dar senelių, tėvų.

Gintas Galinis komisijos narius Aušrą Tamošiūnienę ir Martyną Butkevičių pokalbiui pakvietė į pavėsinę, kurios sieną puošia tėviškės paveikslas.

Taigi tradicijos tęsiamos. Ir garbingai, nes šiandien Šilavoto seniūnijoje yra net trys Galinių giminės ūkiai. Netoliese tvarkosi vyresniojo Ginto brolio Vaciaus sūnus ir dukra. Jie gyvenimus kuria naujose vietose, o Gintas puoselėja tėviškę. Audronės ir Ginto Galinių sodyba 2018 buvo pripažinta „Gražiausiai tvarkoma sodyba“ Šilavoto seniūnijoje.
Pradėjęs nuo keliasdešimt hektarų, šiandien Gintas Galinis dirba jau per 200 ha žemės. Pusė jos sava, kita pusė nuomojama. Ūkio kryptis – augalininkystė. Jame auginami kviečiai, rapsai, pupos.
Kai jaukioje Galinių sodybos pavėsinėje trumpam susėdame pasikalbėti apie šiuos metus, Gintas Galinis jų per daug nepeikė, nors minčių buvo visokių. Trąšų dar buvo nusipirkęs iš anksčiau, kai jos buvo pigesnės, tad

Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė dėkinga Gintui Galiniui ir jo šeimai už meilę grožiui ir pagalbą kitiems.

laiku ir reikiamai patręšus ir derlius buvo pusėtinas. Rapsus ūkininkas jau buvo pardavęs pagal sutartį, dalį javų taip pat pardavęs, kitus išvežęs saugoti „Malsenoje“.
Rudens darbai irgi rikiavosi tvarkingai – vieni paskui kitus. Pats Gintas Galinis visiškai apsirūpinęs reikiama technika, o darbymečiais ar jeigu prireikia vieno ar kito trūkstamo padargo, tarpusavyje pasidalina su saviškiais.

Lankantis ūkyje džiugino tvarkingas technikos kiemas, reikiamai tvarkomos trąšos, reikalavimus atitinkantis chemikalų sandėlis. Žodžiu, buvo akivaizdu, kad ūkis turi tvarkingą, su perspektyva ūkio plėtrą planuojantį šeimininką.

Šiandien apie senąją tėviškės sodybą primena tik vienas išlikęs ūkinis pastatas, kiti visi sodybos pastatai perstatyti arba nauji.

Bediskutuojant apie kasdienius ir laikmečio situacijos pažertus iššūkius, laukiančią nežinią ir būsimus valdžios sprendimus, kalba pasisukdavo ir apie labai žemiškus dalykus – tiesiog kasdienius tarpusavio santykius tarp kaimynų ir viena didžiausių prekių tapusią žemę.
– Gyvenimas tiesiog diktuoja naujas patirtis. Jos įvairios, kartais visai netikėtos ir sunkiai suvokiamos, bet išgyvenamos, – sako Gintas Galinis.
Tai, kas atsinešta iš vyresniųjų – senelių, tėvų, kad kaimynas Dievo duotas, Gintui Galiniui gerai suprantama. Šilavoto seniūnės Neringos Pikčilingienės teigimu, žiemą Gintas valydamas sniegą nepamiršta ir kaimynų, kai reikia, neatsisako padėti ir seniūnijai.
– Juk ir mokytojams, ir kitiems kaimynams reikia į darbus išvažiuoti, – sako Gintas Galinis, tai, ką daro, kuo dalinasi, tiesiog priimdamas, kaip gyvenimo kasdienybę.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *