Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnijos diena

Kiekvienais metais spalio 4 dieną daugelyje šalių švenčiama Pasaulinė gyvūnijos diena. Ši diena sutampa su šv. Pranciškaus vardinėmis. Šv. Pranciškus visą savo gyvenimą pašventė gyvūnėlių globai. Jis ne tik pats jų neskriausdavo, bet agituodavo ir kitus pasekti jo pavyzdžiu. Jam visi gyvūnai, nepriklausomai nuo rūšies, veislės ir elgsenos savybių, buvo tarsi broliai. Šią dieną visuomenė skatinama skirti ypatingą dėmesį savo augintiniams, padėti beglobiams ir kitaip prisidėti prie gyvūnų gerovės.

Augintinis – ne žaislas, o rimtas įsipareigojimas. Geriausia dovana gyvūnui augintiniui – atsakingas šeimininkas

Sprendimas auginti šunį ar katę reiškia įsipareigojimą juo rūpintis, būti kartu ir prižiūrėti iki gyvenimo pabaigos. Kiekvienas gyvūnas yra individas – jautrus, supratingas, turintis savitą charakterį ir poreikius. Jam reikia ne tik maisto, bet ir bendravimo, žaidimų, gamtos ir galimybės nevaržomai judėti. Todėl namuose atsiradus augintiniui, pasistenkite jam suteikti kuo geres-nes sąlygas. Nėra teisinga apriboti gyvūnų laisvę, uždarant juos namuose, ankštuose butuose ar prirakinant. Jie neturėtų būti laikomi ir kaip žaislai, papuošalai ar interjero detalės. Tinkama priežiūra ir rūpestis gali pareikalauti laiko, pinigų, noro, žinių ir sugebėjimų. Jeigu gyvūno nori vaikas, privalome labai išsamiai paaiškinti, kad jis – ne pūkuotas žaisliukas, o tokia pati jaučianti būtybė kaip ir žmogus. Jokiu būdu negalima palikti visų rūpesčių, susijusių su gyvūno priežiūra, vaikui. Taip pat reikia turėti galvoje, kad ryžtas prižiūrėti augintinį laikui bėgant gali išblėsti. Kadangi tai gana rimtas ir asmeniškas sprendimas, niekada nereikėtų gyvūno dovanoti. Būna, kad net labai juos mylintys žmonės, gavę dovanų dar vieną „šeimos narį“, supranta, kad negalės skirti pakankamai laiko jo priežiūrai, bendravimui. Skaudu, bet dovanotieji gyvūnai dažnai atsiduria prieglaudose, gatvėse arba jais prastai rūpinamasi. Jei tikrai norite skirti savo meilę šuniui ar katei, paimkite gyvūną iš prieglaudos, o nepirkite.
Priglausti gyvūną iš globos namų tikrai verta. Visų pirma, paėmę beglobį gyvūną, jūs gelbėjate gyvybes – padedate ne tik tam, kurį priglaudžiate, bet ir kitiems benamiams – tuomet prieglaudoje atsiranda laisva vieta kitam pamestinukui, jam taip pat suteikiama proga rasti naujus namus ir mylinčius šeimininkus.
Antra, gyvūnai, paimti iš globos namų, yra meilesni, labiau atsidavę šeimininkui – jie jaučiasi dėkingi už galimybę turėti naujus namus, todėl kiek begalėdami stengiasi būti gerais augintiniais ir džiuginti savo šeimininką.
Tikėkimės, kad Pasaulinė gyvūnijos diena įkvėps mus būti geresniems gyvūnams ne tik šią vieną dieną, bet ir visus metus. Rūpinkimės tais, kurie patys savimi pasirūpinti negali.
VMVT Alytaus departamento Prienų skyrius

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *