Kviečiama registruotis vakcinavimui adaptuotomis vakcinomis

Nuo pirmadienio Lietuvoje startuoja vakcinavimas specialiai Omikron atmainai adaptuotomis vakcinomis nuo COVID-19 ligos. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.
Skiepijančias įstaigas jau pasiekė koronaviruso Omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotos vakcinos, kurios bus skiriamos skiepijimui sustiprinančiąja vakcinos doze. Pirmajame etape prioritetas skiepijimui sustiprinančiąja doze teikiamas 60 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Kitų amžiaus grupių gyventojai galės registruotis vakcinacijai, kuri prasidės spalio pradžioje.
Viceministrės A.Bilotienės Motiejūnienės teigimu, atėjus šaltajam periodui, susirgimų skaičius COVID-19 liga yra didėjantis, viena, kas džiugina, yra tai, kad nestebima didelio atvejų šuolio ligoninių stacionaruose ir mirčių. O tai, pasak viceministrės, rodo, koks svarbus yra imuninis atsakas.
Rugsėjo pabaigoje bus gauta ir gripo vakcina, todėl visi norintieji galės kartu pasiskiepyti ir nuo šios ligos.
Skiepijančias įstaigas rugsėjį pasiekė Omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotos „Comirnaty“ vakcinos, taip pat į Lietuvą pristatytos pirmosios šiam potipiui adaptuotos „Spikevax“ vakcinos. Iš viso rugsėjį planuojama gauti daugiau nei 100 tūkst. Omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotų vakcinų, o spalį gamintojai planuoja pristatyti daugiau nei pusę milijono ir BA.1, ir BA.4 ir BA.5 potipiams adaptuotų vakcinų, kurias Europos Komisija patvirtino šios savaitės pradžioje.
 Gyventojams kylant klausimų dėl skirtingų adaptuotų vakcinų, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė paaiškino: „Adaptuotų vakcinų sudėtyje yra ir vakcinos dalis, kuri apsaugo nuo pradinio viruso varianto, ir dalis, apsauganti nuo atitinkamo potipio. BA.1 potipiui skirta vakcina šiek tiek skiriasi nuo vakcinos, adaptuotos BA.4 ir BA.5 potipiams, tačiau šie viruso variantai yra labai panašūs, todėl esminio skirtumo tarp šių adaptuotų vakcinų nėra. Gamintojo atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad atnaujintų vakcinų apsauga nuo visų Omikron atmainos potipių yra pakankamai stipri ir geresnė, nei pradinės vakcinos.“
Adaptuotos vakcinos bus skiriamos tik skiepijimui sustiprinančiąja doze. Skiepytis pirma sustiprinančiąja vakcinos doze galės visi gyventojai nuo 12 metų, antra sustiprinančiąja doze – nuo 18 metų, laikantis skiepijimo intervalų.
Pasiskiepyti pagal pirminę schemą galima ir originaliosiomis vakcinomis „Comirnaty“ ir „Spikevax“, kurios taip pat veiksmingai apsaugo nuo sunkios COVID-19 ligos formos, hospitalizacijos ir mirties.
Greitai ir paprastai užsiregistruoti pirminei vakcinacijai arba skiepijimui sustiprinančiąja doze galima internetu www.koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus  skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje. Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pvz., šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.
Jeigu gyventojas neturi galimybės registruotis internetu, dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.