Visiems laikams sugrįžo į gimtinę…

Simbolinę bibliotekos atidarymo juostelę perkirpo rašytojo žmona Elena Kurklietytė, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė.

Ketvirtadienį Prienų krašto muziejuje buvo paminėtos rašytojo, Prienų garbės piliečio Vytauto Bubnio 90-osios gimimo metinės. Gimtadienio šventė sutapo su rašytojo bibliotekos atidarymu.
Dešimtmečiais mūsų žymaus kraštiečio ir jo žmonos Elenos, rašytojos ir žurnalistės kaupta biblioteka tapo gražia dovana tėviškėnams, kuriuos Vytautas Bubnys labai mylėjo, niekada nepamiršo.
Pasak šventėje dalyvavusių garbių svečių, pernai Amžinybėn iškeliavęs rašytojas taip simboliškai sugrįžo į gimtinę visiems laikams. Mielos Elenos teigimu, Vytautas taip pat turi jaustis labai laimingu, kad Prienai jam skyrė ir skiria tiek daug meilės ir šilumos.

Prie bibliotekos lentynos nuotraukai sustojo Elena Kurklietytė, rašytojo sūnus Vygintas, anūkai Karolina ir Kristupas.

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės manymu, Vytautas Bubnys visą gyvenimą stengėsi kurti taip, kad žmonėms būtų šviesiau ir geriau gyventi.

Literatūros kritiko, prof. Petro Bražėno pažintis su Vytautu Bubniu prasidėjo dar 1959-aisiais ir tęsėsi daugiau nei šešiasdešimt metų.

Šventinę popietę pradėjo aktorius Rimvydas Jurkša.

Savo pasirodymą gimnazistai pradėjo daina „Skrydis“, gražiai įsiliejusia į sumanytą šventės programą.

Kraštietė, muziejininkė, rašytoja Aldona Ruseckaitė sakė, kad Vytauto Bubnio kūryboje ir gyvenime atradusi daug Suvalkijos krašto žmonėms būdingų bruožų.

Ketvirtadienį muziejuje ne tik atidarėme biblioteką, bet ir prisiminėme rašytojo parašytas knygas, o jų – arti penkiasdešimties, pasidalinome bendrystės įspūdžiais. Dažno iš turėjusiųjų laimę ilgiau ar trumpiau bendrauti su rašytoju atmintyje likę patys šviesiausi prisiminimai.
Apie juos priminė ir muziejuje eksponuojama Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekos prieš penkerius metus parengta paroda „Vytauto Bubnio atsivėrimai“. Kaip sakė parodą pristatydama bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, „Fotografijose – sustojęs laikas, užfiksuotos gyvenimo akimirkos pamažėle bėgant metams tampa istorija, ilgalaike atmintimi. Todėl 2017 m. rengiant parodą „Vytauto Bubnio atsivėrimai“, norėjome taip atverti rašytojo slapties skrynelę, kad kuo pilniau ir plačiau atsivertų jo asmenybė, sielos grožis. Nuoširdus, paprastas, geraširdis, doras ir sąžiningas, visus mylintis didele meile, gebantis išklausyti, patarti, atjausti ir atleisti, kalbantis ramiu, neskubriu balsu apie sudėtingiausius pasaulio įvykius, savo šviesia šypsena raminantis ir guodžiantis. Tai duotybė iš aukščiau. Visa tai ir gyvenime, ir kūryboje, ir nuotraukose… Savas, artimas, be galo mielas,“ – sakė D.Čepeliauskienė.
…Taip gražiai ir prasmingai ketvirtadienio vakarą pasibuvome tarp Vytauto Bubnio knygų ir gyvenimo akimirkas bei šviesią šypseną primenančių fotografijų. Dar buvo ir jaunųjų žiburiečių kartu su vadove Roma Ruočkiene atliekamų dainų, sugrįžimų į rašytojo parašytus romanus, apysakas, kurių ištraukas skaitė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro teatro grupės nariai ir aktorius Rimvydas Jurkša.
Mes tikrai dar daugelį kartų sugrįšime prie mūsų brangaus kraštiečio atsivėrimų, pasidalinsime minėjime dalyvavusių ir kalbėjusių rašytojų, artimųjų prisiminimų sauja.
Ramutė Šimukauskaitė
Onutės Valkauskienės nuotraukos

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.