Seniūnų pasitarime aptarti aktualūs krašto žmonėms klausimai

Rugpjūčio 30 d. vykusiame Prienų r. savivaldybės vadovų ir seniūnijų seniūnų pasitarime aptarti kelių priežiūros, atliekų tvarkymo, saugotinų objektų ir kitų atmintinų vietų priežiūros, pagalbos socialiai pažeistiems asmenims ir kiti klausimai. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, Administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistė R. Baranauskienė.


Pirmiausia Savivaldybės vadovai padėkojo seniūnams už dalyvavimą Duonos ir ugnies festivalyje, už gražiai įrengtus kiemelius, originalias idėjas, bendruomenių įtraukimą, už visą sunkų atliktą darbą, dėl kurio šventė kiekvienais metais tampa solidesnė.
Pasitarime daugiausia dėmesio skirta kelių priežiūrai – duobių taisymui, greideriavimui, sankasų formavimui, pakelių šienavimui. Seniūnams buvo priminta naudotis palankiomis oro sąlygomis ir neatidėlioti šių darbų iki vėlyvo rudens, o pirmiausia užbaigti darbus tuose keliuose, kuriais važiuoja mokykliniai autobusiukai. Savivaldybė savo ruožtu atlieka pasiruošimo naujiems mokslo metams darbus – atnaujina perėjas, automobilių stovėjimo vietas, atlieka gatvių žymėjimą.
Seniūnai paraginti skirti daugiau dėmesio pakelių priežiūrai, ypač suremontuotų kelių, neapleisti jų krūmais, taip pat nenuolaidžiauti rangovams dėl terminų ir darbų kokybės. Pritarimo sulaukė vadovų pasiūlymas apsvarstyti galimybę pirkti bendrą visoms seniūnijoms specializuotą pakelių priežiūros paslaugą. „Kelių priežiūra – didžiausias prioritetas savivaldybei ir seniūnijoms. Šiais metais kelių priežiūrai vien tik iš savivaldybės biudžeto bus panaudota per milijoną eurų. Reikia tik sudėlioti prioritetus, planuoti darbų rangos pirkimus, kad neliktų spragų, ir dirbti“, – pabrėžė meras.   
Dėl atliekų tvarkymo ir jų sankaupų prie bendrųjų konteinerių situacijos seniūnijose prieita prie nuomonės, kad kai kur galbūt reikėtų bendruosius konteinerius išvežti, o kitose vietose imtis prevencinių priemonių ir ant bendrųjų konteinerių užklijuoti lipdukus su informacija, kad bendri atliekų konteineriai, stovintys prie kelių, yra priskirti konkretiems adresams ir pašaliniams į juos mesti šiukšles griežtai draudžiama.
Dar vienas svarbus pasitarimo klausimas – kultūros ir istorijos paminklų, objektų, partizanų žūties ir palaidojimo bei kitų saugotinų vietų identifikavimas bei priežiūra. Administracijos direktorė paprašė seniūnus imtis lyderystės, telkiant vietos bendruomenę tvarkyti ir prižiūrėti šias vietas, kalbinant krašto istorijos žinovus, senuosius gyventojus, kurie pasidalintų savo žiniomis apie dar nežinomus objektus, taip pat neapleisti ir piliakalnių bei jų prieigų.
Pasitarime kalbėta ir apie jautrias socialines problemas. Atkreiptas dėmesys, kad kaimuose vis dar yra senyvų, vienišų socialiai pažeistų asmenų, kuriais niekas nepasirūpina, todėl seniūnai buvo paraginti bendradarbiauti su pavaduotojais, specialistais, dirbančiais socialinį darbą, ir nuolat lankyti gyventojus, rinkti informaciją apie pažeidžiamiausius asmenis, pasidomėti ir pasiūlyti, kokios pagalbos jiems reikėtų.
Po pasitarimo praėjusio jubiliejaus proga seniūnai pasveikino kolegę Šilavoto seniūnijos seniūnę Neringą Pikčilingienę.
Prienų r. savivaldybės informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *