Tarp geriausių planetos sklandytojų prieniškė – vienuolikta

Praėjusį šeštadienį Jungtinėje Karalystėje pasibaigė dvi savaites trukęs 11-asis Pasaulio moterų sklandymo čempionatas, kuriame varžėsi ir prieniškė Edita Skalskienė.

Edita (kairėje) su savo komanda. Nuotrauka iš Editos asmeninio archyvo.

Tarp aštuoniolikos piločių Edita, atskiruose pratimuose užėmusi penktą, pirmą, penkioliktą, septynioliktą, dvyliktą ir aštuntą vietas, bendroje įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą. Kaip matome iš rezultatų, jai teko patirti ir pergalės, ir nusivylimo skonį. Beje, tądien, kai prieniškė buvo pirma, ji vienintelė pasiekė finišą, kitoms teko leistis į aikšteles ir savo baltasparnius gabenti priekabose.
Klubinėje sklandytuvų klasėje, kurioje skraidė ir E. Skalskienė, nugalėjo čekė.Tarp standartinės klasės piločių triumfavo vokietė, 18 metrų klasėje aukso medaliu džiaugėsi prancūzė. Komandinėje įskaitoje nugalėjo Vokietija, antra – Pranzūzija, trečia – Čekija. Pasaulio moterų čempionatai rengiami kas antrus metus, o bendroje įskaitoje kartu su vyrais jos gali dalyvauti visose varžybose. Štai šiemet Pociūnuose vykusiame 37-ame Pasaulio sklandymo čempionate varžėsi ir trys pilotės.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.