Šiuolaikišką ir atvirą mokyklą kuriame kartu

Praėjusį ketvirtadienį Vyriausybės, Prezidentūros bei savivaldybių atstovai, mokyklų vadovai, mokslininkai ir kiti Lietuvos švietimo bendruomenės nariai dalyvavo Birštone vykusioje konferencijoje „Šiuolaikišką ir atvirą mokyklą kuriame kartu“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė ir Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė.

Konferencijos pradžioje ateinančių metų tikslus ir siekiamybes pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė. Anot ministrės, mokykla turi būti ta vieta, kurioje kiekvienas vaikas turėtų galimybę tobulėti ir augti, bandyti ir eksperimentuoti bei nebijotų būti nubaustas „etikete“ ar blogais pažymiais.
J. Šiugždinienė pabrėžė, jog bendro tikslo siektų visa švietimo bendruomenė, todėl mokyklų tikslas – siekti pažangos, o ne konkuruoti tarpusavyje
Ministrė taip pat atkreipė dėmesį į mokytojų ir mokinio funkcijas. Jos teigimu, pagrindinė moksleivio pareiga ir teisė – mokytis, o mokytojo – padėti mokytis ir motyvuoti. Anot ministrės, tramdyti ar kontroliuoti mokinius nėra mokytojo funkcija, jam neturėtų reikėti atiminėti mobiliųjų telefonų ar prašyti klasėje esančių vaikų netriukšmauti, mokytojas taip pat neturėtų nerimauti, kad įtakingi tėvai pasiskųs direktoriui dėl prasto pažymio ar išsiveš vaiką į ilgalaikes atostogas.
„Tam, kad pasiektume, jog kiekvienas vaikas, nesvarbu, kur jis gyvena, ar kokioje jis auga socialinėje aplinkoje, turėtų vienodas starto pozicijas ir geriausias ugdymosi galimybes, mums svarbu, kad savivaldybių švietimo skyriai ir švietimo politika stiprėtų. Didele dalimi nuo savivaldybės politikų, o ypač specialistų iniciatyvos ir gebėjimo koordinuoti, priklausys, ar sustiprinsime matematikos ugdymą savivaldybėje, ar ir kiek sutarčių sudarysime su šiuo metu studijuojančiais būsimais pedagogais, kaip sėkmingai bus įgyvendinama „Tūkstantmečio mokyklų“ programa ir kokiu etato dydžiu dirbs mokytojai ir kokiose mokyklose mokysis mūsų vaikai“, – visos bendruomenės susitelkimo poreikį dar kartą akcentavo ministrė.
Susitikimo metu taip pat apžvelgta Lietuvos švietimo situacija 2022 m., aptartos aktualijos ir iššūkiai, pasitinkant naujus mokslo metus, pristatyta įtraukiojo ugdymo vizija bei diskutuota, koks yra savivaldos vaidmuo organizuojant ugdymą. Diskusijoje dalyvavo ir Prienų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.
Daugiau apie konferenciją – kitame „Gyvenimo“ numeryje.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.