Susisiekimo ministro vizitas kurorte buvo produktyvus ir turiningas

Rugpjūčio 18 dieną Birštone lankėsi LR susisiekimo ministras Marius Skuodis, lydimas viceministrų, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus ir VĮ Vandens kelių direkcijos vadovo Vladimiro Vinokuro. Vizito metu ministras bendravo su mere Nijole Dirginčiene ir Savivaldybės administracijos direktore Jovita Tirviene bei skyrių specialistais. Susitikimo metu buvo pristatyti Savivaldybėje įgyvendinti ir šiuo metu vykdomi gatvių ir kelių projektai, aptarti suplanuoti darbai ir galimi jų finansavimo šaltiniai.
Merei N.Dirginčienei pakvietus, ministras M.Skuodis susipažino su atsinaujinančiu kurortu: pasivaikščiojo pėsčiomis po mikrorajono kiemus ir gatveles, o atstumus iki tolimesnių turizmo traukos objektų įveikė elektromobiliu, pasidžiaugdamas kurorte sukurta infrastruktūra šiam ekologiškam transportui. Merė parodė atnaujintą Jaunimo gatvę, sutvarkytas jos prieigas, daugiabučių namų kiemuose papasakojo apie Savivaldybės pastangas sutvarkyti šaligatvius, išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles. Ministras įvertino prastos būklės senamiesčio gatves, kurias Savivaldybė ketina rekonstruoti. Pasak Administracijos direktorės J.Tirvienės, parengti gatvių atnaujinimo projektai yra didelės apimties, todėl Savivaldybei svarbu užsitikrinti pilną, o ne dalinį finansavimą, kad darbų netektų vykdyti atskirais etapais.
Pasivaikščiojimo Nemuno krantine metu buvo stebėta, kaip neseniai įsigyta žemsiurbė vykdo upės atkarpos valymo darbus, o VĮ Vidaus vandenų kelių direkcijos direktorius Vladimiras Vinokuras pristatė projektą, kurio tikslas – pagerinti laivybos sąlygas Nemuno aukštupyje. Liepos mėnesį pradėti Nemuno upės atkarpos ties Birštonu Prienų miesto kryptimi valymo darbai truks iki šių metų spalio 1 d.
V. Vinokuro teigimu, upė niekuomet nebuvo valyta ir joje susidarė seklumų ruožai, trukdantys laivybai. Siekiama ne tik pagilinti pagrindinį laivakelį, bet ir išvalyti ties Birštono stacionaria prieplauka susikaupusias sąnašas bei sukurti saugų užutekį su laivų, jachtų švartavimosi vietomis prie kranto. Pasak V.Vinokuro, šioje zonoje turistams atsiras daugiau galimybių apsistoti, išlipti į krantą bei ilsėtis ant vandens, galės kurtis įvairios pramogos. Todėl iškasamas gruntas kraunamas ant seklumos, taip suformuojant salą, kuri taps ir vizualiu upės akcentu, ir paukščių buveine. Už šios salos gilinamas pagrindinis vandens kelias, kuriuo plaukios didesni laivai. Direktorius patikino, kad ši Nemuno atkarpa bus nuolat prižiūrima, išvalomos srovės atneštos sąnašos. Jis pažadėjo, kad Nemune darbuosis ir daugiau technikos.

M. Skuodžio apsilankymo Birštone išvakarėse kurorte buvo atidaryta vasaros rogučių trasa, ministras taipogi išbandė šią pramogą, po to dalyvavo viaduko atidaryme.

Merės N.Dirginčienės teigimu, Savivaldybė neatsisako minties sujungti abu Nemuno krantus pėsčiųjų ir dviračių tiltu, todėl apžiūrėta galima tilto vieta. Pokalbio su ministerijos atstovais metu buvo aptartos naujojo ES finansavimo laikotarpio kryptys, susijusios su netaršaus ir tvaraus judumo priemonėmis, į joms skirtas lėšas gali pretenduoti ir Savivaldybė, siekdama sukurti infrastruktūrą, skatinančią kurorto gyventojus ir svečius daugiau judėti pėsčiomis, dviračiais.
Savivaldybės atstovai taip pat atkreipė ministerijos darbuotojų dėmesį į problemas, su kuriomis susiduriama registruojant, inventorizuojant kelius, tvarkant kadastrinius dokumentus. Aptartos ir kolektyvinių sodų kelių registracijos, jų tvarkymo aktualijos.
Susisiekimo ministro apsilankymo kurorte išvakarėse buvo atidaryta privačiomis lėšomis įrengta ilgiausia vasaros rogučių trasa Lietuvoje, todėl M.Skuodis nepraleido progos ją išbandyti.
Savo vizitą ministras baigė prie ką tik pastatyto naujo infrastruktūros objekto. Jis apžiūrėjo per A16 magistralinį kelią Vilnius–Marijampolė nutiestą pėsčiųjų ir dviračių viaduką, kuris saugiai sujungė abi miesto dalis, kartu su mere Nijole Dirginčiene, LAKD direktoriumi Remigijumi Lipkevičiumi ir Seimo nariu Andriumi Palioniu perkirpo simbolinę jo atidarymo juostelę. Dalyvaujant rangovo UAB „Autokausta“ atstovams, Savivaldybės specialistams ir Tarybos nariams, buvo aptarti laukiantys viaduko prieigų sutvarkymo, pėsčiųjų ir dviračių takų atnaujinimo bei tiesimo darbai.
Svečiai taip pat pasižvalgė į kurortą, jo apylinkes bei Nemuno kilpas iš apžvalgos bokšto viršūnės, jiems papasakota apie tai, kaip buvo panaudotos kovidinės lėšos.
Atsisveikindamas su Birštonu, susisiekimo ministras pasidžiaugė kurorto pasikeitimais, įvykusiais per dešimtį metų. Jo manymu, tokie savivaldos ir ministerijos atstovų susitikimai ir pokalbiai yra reikalingi. Pasak ministro, kai savivaldybės turi aiškią viziją ir planus, galima juos dėti ant stalo ir ieškoti „jungčių“ su Susisiekimo ministerijos bei Vyriausybės turima vizija. Tuomet daugiau tikimybių, kad, planuojant lėšas valstybės biudžete, bus atsižvelgta į savivaldybių norus ir poreikius.
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.