Pas kaimynus latvius

Birštono sveikos gyvensenos klubas „Šilagėlė“ buvo išvykęs į kaimyninę Latviją, į Bauskę. Keliaudami dar buvome sustoję prie Biržų esančiuose Kirkiluose, kur yra karstinės kilmės ežerėliai, puikiai atsiveriantys nuo 2015 m. pastatyto Apžvalgos bokšto (32 m aukščio). Vaizdas vertas milijono…
Prieš pervažiuojant sieną pas latvius, gidė Laimutė mus pamokė latviškų frazių, kurias vėliau sėkmingai panaudojome…
Bauskėje apžiūrėjome 1443 m. pastatytą Livonijos ordino tvirtovę ir joje esančią ugnies svaidymo pabūklų kolekciją. Nuostabi gidė Ilma vedžiojo po retauruotą pilį, kurioje sužavėti buvome ne tik menėmis, bet ir virtuve. O ilgiausiai užtrukome parodoje „Drabužiai ir papuošalai Kuršo hercogystėje 1562–1620 m.“.
Iššūkis buvo ir kopimas i pilies bokštą, bet buvo verta, nes vaizdai gniaužė kvapą. 
Pasistiprinti vykome pas ūkininkę, penkių sūnų mamą Dairą Lataiecę, kuri mus vaišino pierogi iš viso grūdo miltų, su gardžiu įdaru, o ant grietinės galėjome užsiberti skanių žolelių… Užsigėrėme kitos ponios su sūnumi Ievos Dūmina pagamintais produktais „DŪMINI“, kurių pirkome lauktuvėms, kaip ir  žolelių ir latviškai suraitytų barankyčių.
Su šeimininke prisidainavę po kelių šimtų metų senumo ąžuolu, atsisveikinę, stabtelėjome Bauskėje. Vėsa gaivinomės Bauskės  Šv. Dvasios Liuteronų bažnyčioje (XVI a.), į kurią ėjome Rožių gatve, pirkome garžiųjų kilkių.
Smagu keliauti ir pažinti, ypač kaimynus, keliauti su bendraminčiais. „Šilagėlė“ puikiai žydi ir karštą rugpjūtį…
Nijolė Kvietkauskaitė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.