Paminėta palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimimo dangui 60 metų sukaktis

Monsinjoras Jonas Dalinevičius, Vilniaus universiteto docentas dr. Arūnas Streikus ir muziejaus struktūrinio padalinio vadovė dr. Roma Zajančkauskienė.

Praėjusį šeštadienį Birštono sakralinis muziejus pakvietė birštoniečius ir muziejaus lankytojus paminėti palaimintojo Teofiliaus Matulionio 60 metinių mirties arba, kaip sakoma šventųjų asmenų atžvilgiu – gimimo dangui sukaktį. Vilniaus universiteto istoriko docento dr. Arūno Streikaus skaityta paskaita suteikė paminėjimui naujų įžvalgų ir minčių šiais Lietuvos katalikų Bažnyčios Kronikos jubiliejiniais metais. Kviečiame susipažinti su paskaitoje išsakytomis istoriko mintimis.
Birštoniečiai nuoširdžiai dėkoja istorikui doc. dr. Arūnui Streikui už prasmingas įžvalgas, kuriomis muziejaus darbuotojų dėka autorius sutiko pasidalinti ir „Birštono versmėse“ (skaitykite – kitame numeryje).
Pasibaigus pokalbiui muziejuje, paminėjimo iškilmė persikėlė į Birštono bažnyčią. Čia palai-mintojo T. Matulionio atminimui skambėjo reto grožio ir profesionaliai atliekama Kauno styginių kvarteto pasaulio ir lietuvių kompozitorių muzika. Mons. J. Dalinevičius aukotose šv. Mišiose drauge su tikinčiaisiais meldėsi taikos pasaulyje ir santarvės šeimose, prašydami palaimintojo T. Matulionio užtarimo.
Dr. R. Zajančkauskienė
Birštono muziejaus struktūrinio padalinio vadovė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.