In memoriam PRANE GRIGONIENE

Amžinai atsisveikiname su ilgamete Pakuonio vidurinės mokyklos mokytoja

PRANE GRIGONIENE
(1931 – 2022)

Ar gali tekti būsimai mokytojai gražesnė gimimo diena kaip rugsėjo pirmoji? Pats Dievas ją mūsų kolegei išrinko. Toli nuo Pakuonio, Ukmergės krašte, Baravykinės kaime, pulko seserų, brolių šeimoje, gimė pirmosios mergaitiškos svajonės tapti mokytoja. Ukmergės mergaičių progimnazija, Želvos vidurinė mokykla pirmūnei parodė kryptį į pokario laikų mokytojos kelią. Rūpestinga mokytoja greitai tapo stropia Šiaulių Mokytojų Instituto studente. O jauną specialistę 1955 m. gyvenimas visam laikui atvedė į Pakuonį. Čia, mokykloje, dėstydama rusų kalbą, ji sutiko 32 šventes – mokyklinius rugsėjus ir gimtadienius. Kažin ar surastume sąžiningesnį, stropesnį, pareigingesnį žmogų už mūsų Pranutę (taip ją visi vadinome). Įdomu, kad jai teko būti pirmosios Pakuonio vidurinės mokyklos abiturientų laidos auklėtoja. Kiek daug žmonių iki šiol P. Grigonienę mini tik geriausiais žodžiais! Mokytoja labai mėgo skaityti, keliauti. Ji braidė po Vidurinės Azijos smėlynus, liūdėjo Sibiro amžino įšalo žemėje, gėrėjosi Karelijos Kižų stebuklais, Dunojaus bangų gaivumu, Kaukazo ir Uralo kalnų grožiu.
P. Grigonienė buvo labai rūpestinga mama. Mes didžiuojamės darbais Mokytojos sūnaus Kęstučio, daugelį metų ir idėjų atidavusio mūsų mokyklai, mielai prisimename stropiąją dukrą Almą, savo kelią pasukusią motinos gimtinės kryptimi. Užjaučiame Jus, mielieji, ir linkime stiprybės. Nuoširdžiai liūdime kartu su anūkais, būreliu proanūkių ir visais artimaisiais.
Deja, 91-ojo gimtadienio –Rugsėjo pirmosios Mokytoja jau nesulaukė… Jos atminimas bus ilgai gyvas mokyklos istorijoje ir ją pažinojusiųjų širdyse.
Pakuonio pagrindinės mokyklos bendruomenė

Rubrikoje Žmonės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.