Būtiniausi virtuvės reikmenys ir įrankiai, palengvinantys maisto gaminimą

Maisto gaminimas yra neišvengiama mūsų kasdienybės dalis – vieniems šis procesas yra malonumas, o kiti į jį žiūri kaip į būtiną pareigą. Nepriklausomai nuo to, kuriai grupei galėtumėte priskirti save, turėtumėte žinoti, kad pasitelkus tinkamus reikmenis ir įrankius, maisto ruošą galima dar labiau optimizuoti. Šį kartą aptarsime populiariausius iš jų – pasitikrinkite, ar visi jie yra Jūsų virtuvėje.

Maisto gaminimo indai

Tai – neabejotinai yra patys svarbiausi maisto gaminimo reikmenys, be kurių šis procesas būtų neįsivaizduojamas. Kiekvienoje virtuvėje tikrai atrasime bent vieną keptuvę. Tiesa, neretai patariama turėti jas dvi: didesnę pritaikysite troškiniams ir kitiems kulinariniams šedevrams, o mažesnę panaudosite kiaušiniams ar kitiems mažesniems patiekalams. Lygiai taip pat reikėtų pasirūpinti kelių skirtingų dydžių puodais: vienuose virsite sriubą visai šeimai, o kituose efektyviai išvirsite kiaušinius ar paruošite garnyrą. Renkantis šiuos indus, reikėtų atkreipti dėmesį, su kokia įranga jie yra suderinami: ant dujinės ar elektrinės kaitlentės galėsite dėti standartinius reikmenis, o indukcinėms prireiks specifinių indų.

Prie šios kategorijos virtuvės reikmenų turėtų būti priskirti kepimo indai bei formos – juos pritaikysite naudodamiesi orkaite. Taip dar patogiau galėsite kepti pyragus, mėsą ar daržovių troškinius. Kokių dydžių ir formų prireiks, priklausys nuo konkrečių kepinių, tačiau pasirinkimo įvairovės šiuo klausimu nestokosite.

Virtuvės įrankiai

Kone pats universaliausias virtuvės įrankis yra peilis – gaminant maistą, be jo iš tiesų sunku išsiversti. Namuose reikėtų turėti universalų, šefo peilį, kurį galėsite pritaikyti daugeliui pjaustymo darbų. Tačiau nesuklysite, jei susipažinsite ir su kitais jų tipais – virtuvėje darbus turėtų palengvinti duonos, sūrio peiliai ar skutimui pritaikyti jų modeliai.

Gaminant maistą, gali praversti ir mediniai šaukštai ar silikoninės mentelės – jie nebraižo paviršių, todėl drąsiai galėsite maišyti savo kulinarinius šedevrus. Tuo tarpu mėgstantiems gaminti gardžias sriubas ir troškinius, bus reikalingas ir samtis. Tokie įrankiai dažnai yra parduodami bendruose komplektuose – juose rasite skirtingų formų samčius, šaukštus ir menteles, kurie yra pritaikyti skirtingiems patiekalams. Jei kol kas nesate įsigiję elektrinio plaktuvo, galima pagalvoti ir apie plakimo šluotelę, su kuria efektyviai išplaksite kiaušinius ar sumaišysite padažus. Tuo tarpu patiekalams iš tešlos bus reikalingas kokybiškas kočėlas.

Kiti populiarūs virtuvės reikmenys

Tikėtina, kad virtuvėje neapsieisite ir be pjaustymo lentelės – ji užtikrins sklandžius darbus ir apsaugos stalviršį nuo nešvarumų ar subraižymų. Tačiau pravartu pagalvoti ir apie ne tokius standartinius, bet ne mažiau svarbius virtuvės reikmenis, kurie padės efektyviau susitvarkyti su specifinėmis užduotimis. Pavyzdžiui, itin mėgstamas yra kauliukų išėmėjas, kuris gali būti pritaikytas vyšnioms, trešnėms ar netgi alyvuogėms. Taip užtikrinamas kur kas spartesnis, švaresnis procesas, tad tikėtina, kad šiuos produktus savo patiekalams norėsite pasitelkti dar dažniau.

Taip pat dažnai pasirenkamos ledukų formelės, salotų džiovyklės, makaronų mašinėlės, bulvių grūstuvės, mėsos plaktukai ir kiti panašūs įrankiai. Pagalvokite, kokius patiekalus dažniausiai gaminate ir su kokiomis užduotimis tenka susidurti – tikėtina, kad bent keletą procesų tikrai pavyks pagreitinti ar palengvinti. Tuomet beliks pagalvoti apie serviravimo indus, kuriuose patieksite puikaus skonio patiekalus – jų įvairovės taip pat netrūksta.

Apsirūpinę visais šiais reikmenimis, maistą kur kas dažniau gaminsite su malonumu. Tačiau turėkite omenyje, kad prekyboje jų galima surasti gerokai daugiau, tad jeigu turite specifinių poreikių, jie taip pat galės būti patenkinti. El. parduotuvėje Pigu.lt virtuvės įrankiai siūlomi palankiomis sąlygomis – čia rasite įvairiems gaminimo procesams pritaikytų reikmenų. 

 

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *