Birštone – pirmasis Lietuvoje radijo bangomis valdomų visureigių parkas

Kaunietis Lukas Kemežys kviečia automobilių ir radijo bangomis valdomų modelių entuziastus išbandyti šalyje dar nematytą kliūčių ruožą. Medicinos studijas ką tik baigęs studentas neslepia, jog trasa tikrai nėra lengva ir net jam pačiam ne visada pavyksta ją įveikti. Lietuvoje dar nematytą pramogą išbandyti norintys žmonės laukiami Nemuno g. 12, kur galės pasitikrinti vairavimo įgūdžius ir laimėti įvairius prizus. Pramogos kaina – 10 eurų.
O dabar kviečiame susipažinti su Luko asmenybe ir jo įkurto „4×4 Parko“ unikalumu.

– Kaip Jums kilo ši Lietuvoje originali verslo idėja?
– Daug prisidėjo tėvai, kadangi jie žiemą keliavo po Aziją, o grįžę rodė nuotraukas. Jose pirmą kartą pamačiau panašų radijo bangomis valdomų modelių parką. Ši veikla mane iškart sudomino, todėl pradėjau detaliai domėtis šios pramogos specifika ir populiarumu, peržiūrėjau apie tai daug vaizdo įrašų Youtube platformoje. Apskritai, Lietuvoje nėra labai populiarūs radijo bangomis valdomi modeliai, jau nekalbu apie tokį visureigių parką, todėl nutariau paeksperimentuoti.
– Ar tokie visureigių parkai yra populiarūs kitose šalyse?
– Be abejonės, yra netgi rengiamos tokių automobilių varžybos. Ši pramoga populiari ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Azijoje bei Europoje. Mūsų žemyne šiuos parkus labiausiai yra išplėtojusi Vokietija ir Prancūzija. Nemažai iš jų yra įrengti viduje, todėl yra prieinami visais metų laikais.
– Kodėl šią pramogą įkūrėte būtent Birštone?
– Netoliese, šalia Pociūnų, turiu sodybą, kurioje praleidžiu nemažai laiko, todėl esu neretas svečias ir Birštone. O savo projektui pasirinkau būtent šį miestą, nes pastaraisiais metais kurortas gražėja, tvarkosi ir yra perspektyvus verslo kūrimui. Džiaugiuosi, jog sulaukiame tokio dėmesio ir populiarumo, kokio tikėjomės.
– Ar pats dažnai apsilankote „4×4 Parke“?
– Tik atidaręs visureigių parką, jame sėdėdavau nuolat, nes buvau vienintelis klientus aptarnaujantis darbuotojas. Dabar apsilankau rečiau, nes gyvenu kitame mieste, o ir oras šią vasarą nedžiugina. Kadangi esame įsikūrę lauke, dažni krituliai mums nėra naudingi.
– Kaip sukūrėte parko trasos konfigūraciją?
– Iš tikrųjų ji nėra vienintelė, kadangi trasą galima įveikti skirtingais maršrutais, startuojant iš įvairių pozicijų. Labiausiai prie trasos sukūrimo prisidėjo Youtube matyti vaizdo įrašai, kurie padėjo pasisemti idėjų.
– Kokios kliūtys sudaro trasą?
– „4×4 Parką“ sudaro tikrai labai įvairus kliūčių ruožas: rąstai, akmenys, smėlis, žvyras, laiptai, specialiai suformuoti kalneliai bei grioviai, mediniai tilteliai ir platformos.
– Ar egzistuoja laiko limitas trasai įveikti?
– Ne, laiko neribojame, nes tai labai priklauso nuo žmogaus. Vieni trasą bando įveikti greičiau, kiti lėčiau, tačiau vidurkis yra apie 20 minučių. Visureigiui iškritus iš trasos, lankytojams visada leidžiame pasitaisyti ir pradėti iš naujo arba tęsti pasiektą progresą.
– Kokio amžiaus lankytojai dažniausiai išbando šią pramogą?
– Prieš pradėdamas šį verslą labiausiai orientavausi į suaugusiuosius, nes ir pati trasa yra tikrai sudėtinga. Sakyčiau, kad dabar juo daugiau domisi paaugliai, suaugusiesiems ši pramoga atrodo neįprasta, todėl ne visada ryžtasi pabandyti. Žinoma, sulaukiame ir vaikų dėmesio bei bandymų, tačiau kliūčių ruožą jiems sekasi įveikti sunkiau, nes dažnas nori trasą įveikti labai greitai.
– Ar trasą įveikęs žmogus gali laimėti prizų?
– Taip, kai trasoje vienu metu lenktyniauja 2 žmonės, laimėtoją apdovanojame ledų porcija iš šalia esančios kavinės „Vasara Birštone“. O lankytojus, kurie visureigių parką įveikia nenukritę, apdovanojame piniginiu prizu.
– Jūsų įkurtas radijo bangomis valdomų visureigių parkas veikia tik vasarą?
– Taip, kol kas planuojame dirbti tik vasarą, kai didžiausias žmonių srautas. Dirbame penktadieniais vakare ir savaitgaliais nuo vidurdienio iki vakaro.
– Baigėte medicinos studijas, ar šis verslas yra tik Jūsų hobis?
– Taip, į šį vasaros projektą labiau žiūriu kaip į pasibandymą, o ne itin pelningą verslą, todėl jo plėsti kol kas negalvoju.
– Kokie Jūsų ateities planai?
– Apskritai, liksiu ištikimas medicinai ir vyksiu darbuotis į užsienį. O kalbant apie „4×4 Parką“ ir jo ateitį, tai viskas priklausys nuo žmonių susidomėjimo. Kol kas minčių daug, bet sprendimas dar nepriimtas. Galbūt šį visureigių parką perkelsime į uždarą erdvę, o gal jį sodyboje pasiliksiu tik sau?
– Ačiū už pokalbį.
Kalbėjosi Justas Virbickas

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *