Vaikų dienos užimtumo stovykla Kašonių bibliotekoje

Jau penktus metus iš eilės Kašonių bibliotekoje buvo organizuojama vaikų dienos užimtumo stovykla. Stovykloje, skirtoje Kašonių seniūnaitijos vaikams, siekiama skatinti vaikų kūrybiškumą, prasmingą poilsį, ugdyti fizinį aktyvumą ir bendruomeniškumą. Penkias dienas trukusioje vasaros užimtumo dienos stovykloje dalyvavo 14 vaikų nuo 7 iki 12 metų. Stovyklai vadovavo Jiezno gimnazijos mokytoja Romutė Kandrotienė ir Kašonių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Bajorienė.
Stovyklos dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir vyko į ekskursijas, turistinius žygius, dalyvavo edukaciniuose ir kituose įvairiuose užsiėmimuose.
Pirmoji stovyklos diena buvo skirta susipažinimui ir ryšio užmezgimui. Pokalbių ir žaidimų metu buvo kuriama draugiška aplinka. Stovyklautojus aplankė tautodailininkė Laimutė Butkienė. Ji supažindino stovyklautojus su tapyba ant drobės. Vaikams labai patiko. Padedant Laimutei, vaikai nutapė natiurmortą, kurį pakabinome bibliotekoje.
Kitomis dienomis aplankėme Kaišiadorių rajone esančius Lašinių piliakalnį, Strėvos deltą, Mergakalnį, Antakalnio vaikų žaidimo aikštelę.
Lankėmės Birštono vienkiemio bibliotekoje, kopėme į apžvalgos bokštą ir Vytauto kalną, pasivaikščiojome Nemuno krantine, pramogavome vaikų žaidimų aikštelėje.
Pėsčiomis žygiavome po Kašonių seniūnaitijos apylinkes, tvarkėme Pelekonių piliakalnius. Miške mokėmės rasti pasaulio kryptis, ieškojome nuo II Pasaulinio karo likusių apkasų, bombų išmuštų duobių, uogavome ir grybavome.
Pelekonių gyventoja Onutė Jieznienė šiais metais rodė, kaip reikia gaminti naminį sūrį. Suspaustą sūrį valgėme su ką tik išvirta žemuogių uogiene.
Kartu su tėveliais surengėme kvadrato, smiginio, baudų mėtymo varžybas.
Vaikų dienos užimtumo stovyklos nauda vaikams neabejotina. Tai – užimtumas, smagus laikas gryname ore, naujos pažintys, kūrybiškumo lavinamas, kalbos bei bendravimo įgūdžiai, savarankiškumo, atsakingumo, pasitikėjimo savimi jausmai.
Danutė Bajorienė
Kašonių bibliotekos bibliotekininkė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *