Nemuno kilpų regioninis parkas priskirtas Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai

Nuo liepos 1 d. pagal saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarką regioninių parkų ir rezervatų direkcijos sujungtos į stambesnes Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos, Žemaitijos, Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijas. Nemuno kilpų regioninis parkas priskirtas Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai, kurios būstinė – Žuvinte, Alytaus rajono savivaldybės Simno seniūnijos Aleknonių kaime. Direkcijos vadovu patvirtintas Paulius Čeponas, buvęs Žuvinto biosferos rezervato vadovu.

Dainavos – Sūduvos saugomų teritorijų direkcijos Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centras.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, kad darbas būtų efektyvesnis, naujose Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijose formuojami specializuoti biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugos skyriai, numatomos kitos geresniam funkcijų vykdymui būtinos pareigybės (architekto, viešųjų pirkimų specialisto, projekto vadovo ir kt.).
Dėl direkcijų sujungimo sumažėjus bendrųjų funkcijų pareigybių, numatoma didesnį dėmesį ir daugiau lėšų skirti gamtosaugos specialistams – ekologams bei kraštotvarkininkams. Tikimasi, kad, centralizavus bendrąsias funkcijas, bus sutaupyta biudžeto lėšų, kurios bus naudojamos kokybiškoms saugomų vertybių apsaugos ir tvarkymo priemonėms.
Teigiama, kad bendras darbuotojų skaičius po saugomų teritorijų sistemos pertvarkos naujose direkcijose išliks toks pats. Specialistai ir toliau dirbs tuose regioniniuose parkuose ir rezervatuose, kaip dirbo. Keisis tik vadybos principai.
Birštone įsikūrusioje Nemuno kilpų regioninio parko grupėje panaikintos direktoriaus ir buhalterės pareigybės, nuo liepos 1 d. dirba kraštotvarkininkė, ekologas, patarėja, Lankytojų centro administratorė, valytoja ir meistras.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, naujų keturių saugomų teritorijų direkcijų laukia dokumentų perregistravimo ir kiti darbai, tarp kurių ketinama papildomai informuoti savivaldybes, taip pat informacinių sistemų tvarkytojus ir valdytojus dėl pasikeitusių institucijų, duoti žinią teismų administracijai apie įsteigtus naujus juridinius asmenis, sutvarkyti dokumentus bankuose ir t.t. Kadangi pereinamuoju laikotarpiu galimi kai kurie nesklandumai, klientų prašoma būti tolerantiškiems.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *