Vienas iš geriausių būdų išlikti sveikiems!

Kaip didinti organizmo atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams, kas padeda geriau prisitaikyti prie aplinkos sąlygų ir kodėl tai svarbu?
Vienu iš geriausių būdų išlikti sveikiems – tai sveikas grūdinimasis! Jis didina žmogaus organizmo ištvermę, tonizuoja beveik visas organizmo funkcijas, stiprina nervų sistemą, gerina kraujotaką bei raumenų sistemos veiklą, imunitetą ir atsparumą peršalimo ir kitoms ligoms. Kaip tai vyksta? Pavyzdžiui, smarkiai padidėjus ar sumažėjus aplinkos temperatūrai, užgrūdintas organizmas greitai reaguoja sutraukdamas ar išplėsdamas kraujagysles, jei kyla pavojus smarkiai sušalti ar perkaisti, ir apriboja ar padidina šilumos perdavimą. Užgrūdintas organizmas, net esant temperatūros svyravimams, palaiko reikiamą vidaus organų temperatūrą, o neužgrūdintas organizmas nesugeba taip staigiai sureaguoti į minėtus pokyčius.
Yra keletas organizmo grūdinimosi būdų:
. oru (oro vonios, ilgi pasivaikščiojimai gryname ore nepriklausomai nuo oro sąlygų ir metų sezono, pageidautina parke, miške, netoli vandens telkinių, o ypač žiemą, kai ore beveik nėra mikrobų;
. saulės spinduliais, šviesa ir šiluma (tik reikėtų atsargiai grūdintis saule – laipsniškai, atsižvelgiant į amžių, sveikatos būklę ir oro sąlygas);
. vaikščiojimas basomis;
. grūdinimasis vandeniu (apsitrynimai, apsipylimai, dušas, gydomasis maudymasis ir pasikonsultavus su gydytoju – maudymasis lediniame vandenyje)
Grūdinimosi procedūras būtina atlikti nuosekliai laikantis visų šių taisyklių:
1. Reikia būti visiškai sveikiems, o žmonės, sergantys įvairiomis ligomis, grūdintis gali pradėti nuo švelnių procedūrų ir būtinai prieš tai pasikonsultavę su gydytoju.
2. Palaipsniui, pasirinkus tinkamą temperatūrą ir laiką.
3. Reguliariai, be didesnių pertraukų, bet kokiu oru ir metų laiku.
4. Derinant grūdinimosi procedūras su fiziniais pratimais, pasiekiamas efektyvesnis rezultatas.
5. Po procedūrų turite jaustis žvaliai ir tai turi teikti džiaugsmą, o jei jaučiatės blogai, nutraukite jas ir kreipkitės į gydytoją.
6. Atsižvelkite į savo individualias savybes.
7. Kontroliuokite savo būklę (įvertinkite sveikatos būseną, širdies ritmą, kraujospūdį, apetitą ir kitus individualius rodiklius).
8. Atminkite, kad grūdinimasis yra tik vienas iš sveikos gyvensenos komponentų. Nepamirškite savo mitybos ir kitų gyvenimo būdo aspektų.
Pradėkite ir tapsite sveikesni ir laimingesni.

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *