Ne – apsinuodijimui maistu!

Karštomis vasaros dienomis daugėja žarnyno infekcijų. Dažniau apsinuodija maistu vyresnio amžiaus žmonės, sergantys cukriniu diabetu, kepenų ar kitomis lėtinėmis ligomis, taip pat po chemoterapijos, nėščiosios, vaikai. Ką svarbu žinoti vartojant maistą, kad nesusirgtume?
„Kai oro temperatūra aukštesnė nei +10 °C , maisto produktuose sparčiai dauginasi įvairios bakterijos (salmoneliozės, stafilokokai ir kt.). Suprasti, kad apsinuodijote maistu, nesudėtinga: vargina pilvo skausmai, viduriavimas, pykinimas, galvos skausmai, gali pakilti temperatūra. Jeigu šie simptomai nepraeina po kelių parų, derėtų kreiptis į gydytoją,“ – pastebi šeimos gydytoja Edita Puolienė.

Venkite riebių tortų
Dažnai vasarą susergama suvalgius greitai gendančių salotų su majonezu, karšto rūkymo žuvies, mėsos, vyniotinių, dešrų. Ypač pavojinga karštomis dienomis ragauti riebių kreminių pyragų, tortų, kai jie kelias valandas buvo laikomi aukštesnėje nei +20 °C temperatūroje.
Žmonės gali apsinuodyti ir tuomet, kai namuose ar restorane valgo netinkamai ant žarijų iškeptus mėsos kepsnius.
Būkite atidūs kepdami ant laužo mėsos kepsnius, šašlykus, juos gerai termiškai apdorokite: mikrobai žūva, kai mėsos viduje temperatūra pasiekia 80–90 °C laipsnių! Mėsa gabalo viduje neturi būti rausva.
Apdoroję žalią mėsą ar žuvį, kruopščiai muiluotu vandeniu nuplaukite rankas, lenteles, indus bei įrankius.

Švari aplinka – saugus maistas
Dažnai plaukite rankas vandeniu su muilu, ypač prieš valgį ar jo gaminimą. Nevalgykite neplautų vaisių, uogų, daržovių. Prieš vartojimą jas būtinai ir kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu.
Produktus įdėkite į šaldytuvą ne vėliau nei po dviejų valandų nuo apsipirkimo. Pirktus kulinarinius gaminius suvartokite per 48 val., o namuose pagamintus patiekalus – per tris paras.
Stipriai sušaldytus produktus derėtų atšildyti šaldytuve, o ne kambario temperatūroje. Jeigu apdorojant produktus jaučiate blogą kvapą, matomos gleivės, geriau juos išmeskite.

Išvykus iš namų…
Turėkite su savimi anglies tablečių, – tai pirmasis vaistas pajutus apsinuodijimo simptomus. Užsikrėsti įvairiais mikroorganizmais galima ir netyčia nurijus užteršto vandens iš upės, ežero ar jūros. Tai gali nutikti ir karštą dieną miestų fontanų pursluose besimaudantiems vaikams.
Svečiose šalyse valgykite tik kokybišką maistą bei gerkite tik parduotuvėje pirktą geriamą vandenį.

Vertingi patarimai:
. Nepalikite produktų ilgiau nei 2 val. kambario temperatūroje.
. Greitai gendančius maisto produktus laikykite šaldytuve.
. Virtus, keptus maisto likučius šaldytuve laikykite ne ilgiau 3 parų.
. Poilsiaudami gamtoje nepalikite maisto produktų saulėje.
Veronika Pečkienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *