Svečias – į namus, džiaugsmas – į namus…

Prienų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Irena Valatkevičienė padėkojo Vidai ir Martynui Butkevičiams.

Sveikinimai sukaktuvininkams.

Vietos „Žvaigždžių duetas“.

Šventėje dalyvavo ir naujasis Skriaudžių Šv. Lauryno parapijos klebonas Antanas Mickevičius.

Kunigas Kazimieras Skučas į šventę atvažiavo paties restauruota karieta. Argi kitaip galėtų keliauti į svečius Rimorystės muziejaus įkūrėjas?

Šis iš tautos išminties lobyno skrynios iki mūsų dienų atkeliavęs posakis, tikriausiai tebėra labai svarbus Mauručiuose gyvenantiems Vidai ir Martynui Butkevičiams, į savo jaukią, gražiai tvarkomą sodybą neretai pakviečiantiems ne tik giminės žmones, bet ir draugus bei bendraminčius. Kelią į jų namus žino ir Martyno Butkevičiaus vadovaujamos Prienų ūkininkų sąjungos nariai, ir Veiverių seniūnijos žmonių su negalia skyriaus bičiuliai, kurių vadove yra Vida Butkevičienė.
Tad ir praėjusios savaitės penktadienį Butkevičių sodybos kiemas buvo kupinas smagaus šurmulio, muzikos ir dainų. Čia į metinį savo pasibuvimą buvo susirinkę sodybos šeimininkės Vidos vadovaujamos organizacijos nariai, žinoma, nepamiršę į svečius pasikviesti ir bičiulius iš Prienų, Jiezno, Stakliškių ir kitų rajono vietovių.
Jaukiai, po palapinių skėčiais įsikūrusių šventės dalyvių negąsdino net ir tvieskiantys saulės spinduliai, svarbu buvo bendravimas ir ne tik muzikinių kolektyvų, bet ir pačių kuriama nuotaika. Pasak renginį vedusios Daivos Venclovienės, tiesiog net nesitiki, kad čia susirinkę žmonės, turintys vienokių ar kitokių sveikatos problemų. Tiek buvo judesio ir gerų emocijų…
Susitikimo metu buvo pasveikinti metų jubiliatai ir gimtadienius šventusieji draugijos nariai, pasikalbėta apie nuveiktus darbus ir būsimas veiklas, pasidalinta mintimis apie mielus užsiėmimus ir asmeninius džiaugsmus. Skyriaus narių aktyvumu, žingeidumu, noru bendrauti džiaugėsi ir popietėje dalyvavę svečiai, seniūnijos darbuotojai, kartu su seniūnu Vaclovu Ramanausku prisidėję prie šventės organizavimo. Skyriaus nariai už paramą dėkingi ir verslininkui Vidui Ruseckui.
Kaip jau minėjau, susitikimo metu būta daug muzikos ir dainų. Jomis dalinosi Veiverių KLC, Kauno rajono „Kupolės“ ir Prienų rajono neįgaliųjų ansamblio „Nemunaičiai“ dainininkai.
O ar galėtų būti, kad ūkininkų Butkevičių sodyboje ant šventinių stalų trūktų vaišių. Žinoma, kad ne, juo labiau, kad ir svečiai atvažiavo, atėjo ne tuščiomis, o su lauknešėliais sau ir kaimynui pavaišinti. Buvo ir tradicinių Petkevičiaus kepamų bulvinių blynų, ir žirnių šiupinio ir labai labai skanių ukrainietiškų barščių, kuriuos pagal savo šeimos receptą išvirė netoliese apsigyvenusi ukrainietė Marina. Taigi visi pasidalino tuo, kuo galėjo ir gali pradžiuginti kitus. Svarbiausia – šiluma ir dėmesiu, kurio tikrai nestigo senjorų popietėje „Po vasaros dangumi“.
Ramutė Šimukauskaitė

Daugiau nuotraukų

Ukrainietė Marina, visus vaišinusi skaniais barščiais.

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *