Paskirtos mokytojos Irenos Balaikienės atminimo premijos

Šie mokslo metai yra pirmieji, kada už pasiektus laimėjimus ir puikius rezultatus Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje premijuojami mokiniai ir mokytojai. Tokia galimybė atsirado progimnazijoje įsteigus buvusios Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Irenos Balaikienės atminimo premiją. Premiją įsteigė mokytojos dukros Daiva Stanislovaitienė ir Rūta Petkevičienė, jos fondas – 200 eurų. Premijos tikslas – įprasminti Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Irenos Balaikienės atminimą ir skatinti mokinius bei pedagogus aktyviai puoselėti lietuvių kalbą.

Mokytojos I.Balaikienės atminimo premijos laureatė U.Grigonytė su „Ąžuolo“ progimnazijos direktore I.Tarasevičiene, lietuvių k. mokytoja L.Venclovaite ir auklėtoja M.Jonykiene.

Progimnazijoje parengti ir direktorės įsakymu patvirtinti premijos skyrimo nuostatai, kuriuose įteisinta premijos skyrimą svarstanti komisija ir premijos skyrimo įforminimo tvarka.
Birželio 21 d., mokslo metų baigimo šventės metu, mokytojos Irenos Balaikienės atminimo premija įteikta 6c klasės mokinei Ugnei Grigonytei.
Ugnė Grigonytė šiais mokslo metais Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape iškovojo pirmą vietą, pateko į regioninį etapą ir jame užėmė antrą vietą. Prienų rajono 5-8 kl. mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje pelnė antrą vietą. Apdovanota padėkos raštu už dalyvavimą Prienų kultūros ir laisvalaikio centro organizuotame rašinio konkurse „Mano Prienai vakar, šiandien, rytoj“. Prienų rajono mokinių meninio skaitymo šventėje „Kelias, tiesa ir gyvenimas“ dvasine bei religine tematika už ištraukų skaitymą ir deklamavimą iš Šventojo Rašto apdovanota padėka. Apdovanota Mero padėkos raštu poeto J. Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose, skirtuose 92-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokinė lietuvių kalbos dalyke turi aukščiausią metinį įvertinimą – puikiai. Ugnė yra aktyvi ir kūrybinga lietuvių kalbos ir literatūros pamokose, skaito knygas, domisi naujausia literatūra ir žiniomis dalinasi su bendraklasiais. Pati kuria eilėraščius, prozos kūrinius. Jos lietuvių kalbos mokytoja – Lina Venclovaitė. Mokinė, įvertinta premija, įsipareigoja tęsti ir plėtoti mokytojos Irenos Balaikienės idėjas. Ugnė jau pasidalino planuojama iniciatyva – steigti literatūros mėgėjų klubą bendraamžiams.
Mokytojos Irenos Balaikienės atminimo premija paskirta ir pradinio ugdymo mokytojai metodininkei Rimai Lyberienei. Mokytoja Rima savo pedagoginėje veikloje ypatingą dėmesį skiria lietuvių kalbos ir tautinių tradicijų puoselėjimui. Jos vadovaujamas pradinių klasių mokinių lėlių teatro būrelis šiais mokslo metais sukūrė du spektaklius „Šiukšlių maištas“ ir „Ką čia sugalvojus?“, kurie buvo pristatyti mokyklos ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos renginiuose.

Mokytoja R.Lyberienė.

Mokytoja nuolat turtina ir plečia mokinių akiratį išvykose į spektaklius, organizuodama edukacijas ir susitikimus su rašytojais bibliotekoje, taip paskatindama mokinius pamilti knygas, susidomėti skaitymu. Mokytojos mokiniai rajoniniuose renginiuose laimi puikius įvertinimus. Du mokiniai tapo laureatais rajoniniame mokinių dailyraščio konkurse, du mokiniai apdovanoti diplomais už tai, kad daugiausia sugalvojo sakinių su duotomis raidėmis respublikiniame virtualiame vaikų projekte „Tik trys raidelės, bet daug žodelių“.
Rajoninėje pradinių klasių mokinių piešinių parodoje-konkurse „Miškas – visų namai“ mokytojos ugdytinės darbas pelnė trečią vietą. Mokytoja Rima parengė mokinę dalyvauti rajoniniame 1-4 klasių mokinių etnokultūros renginyje „Buvo, buvo, kaip nebuvo…“, skirtame plėtoti liaudies kūrybą ir pasakojamosios tautosakos žanrą. Rima Lyberienė parengė devynias poras klasės šokėjų rajoninei pradinių klasių mokinių liaudies šokių šventei „Suk, suk ratelį“.
Mokytoja aktyviai bendradarbiauja su Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąja biblioteka, ji – bibliotekoje vykstančių edukacijų mokiniams iniciatorė, bendraautorė ir vykdytoja. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykdė kelerius metus trukusį edukacinį projektą „Draugų ratas kiTOKS: pažink-priimk-dalinkis“. Jo metu mokytoja vedė edukacines veiklas vaikams ir paruošė lėlių spektaklius „Eglė Žalčių karalienė“, „Palangos Juzė“, „Kiekvienam daryti gera savo darbu ir žodžiu“. Rima Lyberienė ne vienerius metus Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje veda Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtus renginius, juose įkūnydama įvairius personažus. Ji – puikiai įvaldžiusi žodžio meną, yra nuolatinė progimnazijos renginių vedėja, skaitovė. Keletą metų dalyvauja kaip skaitovė Prienų krašto muziejaus organizuojamuose J. Marcinkevičiaus kūrybos skaitymuose Važatkiemyje.
Didžiuojamės, žavimės ir linkime kūrybingų metų ateityje.
Irena Tarasevičienė
Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė

Rubrikoje Jaunimo skveras. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *