Renginiai – kurortinio gydymo istorijai ir šiandienai

Miesto šventės dienomis Birštonas svečiams viešai pristatė tai, kas jį nuo seno garsina: sanatorinio gydymo ir sveikatingumo paslaugas, pristatė jų ištakas.
Sanatorijos „Versmė“ gydyklose vyko Atvirų durų diena, paslaugų mugė ir loterija, svečiai galėjo pasilepinti aromaterapijos ir haloterapijos seansais.
„Vytautas Mineral Spa“ komanda kvietė praleisti šeštadienio rytmetį ant irklenčių, judėti kartu su kineziterapeutu, surengė edukaciją tėveliams ir vaikams bei simultaną su tarptautiniu šachmatų didmeistriu Šarūnu Šulskiu. „Royal SPA Residence“ specialistai lankytojus pasitiko Kneipo sode ir juos supažindino su garsaus daktaro filosofija, davė naudingų praktinių patarimų. „Tulpės“ sanatorijos kineziterapeutai Kneipo sode organizavo rytinę mankštą.
„Eglės sanatorijoje“ vyko tarptautinė konferencija „Quality – the key to challenges“, o Kurhauze –LSMU Reabilitacijos klinikos ir Lietuvos fizinės medicinos draugijos kurortologijos konferencija „Kurortinė medicina“.
Šeštadienį „Tulpės“ sanatorijos gydyklų komplekse buvo pristatyta gausi senųjų fotografijų paroda, atspindinti kurortinio gydymo Birštone ištakas ir „Tulpės“ sanatorijos istoriją. Kaip sakė VšĮ „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė, surinkti iš muziejaus fondų ir archyvų senas fotografijas bei surengti jų parodą paskatino graži sukaktis – purvo gydykloms šiemet sukanka 95 metai. Ta proga prisiminta Birštono kurorto kūrimosi pradžia, siejama su 1846 m., gydomieji šaltiniai, purvo ir mineralinio vandens gydomosios savybės, papasakota, kaip Birštonas išaugo į balneologinį kurortą.
Purvo gydyklos, papuoštos Raudonojo Kryžiaus emblema, pastatytos 1927 m. Šis pastatas išliko iki šių dienų ir tapo svarbiausiu Birštono statiniu.

Rubrikoje Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *