Nuo liepos 12 d. Veiverių ir Balbieriškio gyventojams keisis pašto paslaugų teikimo būdas: ką svarbu žinoti?

Lietuvos paštas informuoja, kad nuo 2022 m. liepos 12 dienos, siekiant užtikrinti visiems prieinamas ir kokybiškas pašto paslaugas, jų teikimas Veiverių ir Balbieriškio gyventojams bus organizuojamas kitokiu būdu. Nuo minėtos datos Veiverių ir Balbieriškio gyventojams visas paslaugas teiks mobilusis laiškininkas. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Kauno g. 33, Veiveriuose, ir Vilniaus g. 128, Balbieriškyje, tais pačiais adresais bus įsteigtos Veiverių ir Balbieriškio seniūnijų pašto paslaugų teikimo vietos. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks antradieniais–šeštadieniais Veiveriuose 10:00–10:15 val. ir Balbieriškyje 10:00-10:15 val.
Apie pokyčius ir tai, ką svarbu žinoti visiems, kalbamės su Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktoriumi Jonu Sadausku.
Kas tai yra „mobilusis laiškininkas“?
Mobilusis laiškininkas – tai šiuolaikiškesnis ir patogesnis būdas gauti visas pašto paslaugas namuose. Paprastai tariant, mobilusis laiškininkas yra lyg paštas ant ratų. Jis skirtas kaimiškų vietovių gyventojams, kadangi neretai būtent tokiose vietose gyventojams iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus tenka keliauti net keliolika kilometrų. Mobilusis laiškininkas pas gyventojus atvyks pats ir neaplenks net ir atokiausiai gyvenančių žmonių.
Mobiliojo laiškininko paslaugos Lietuvoje teikiamos jau ketvertą metų, jomis naudojasi beveik 7 tūkst. Lietuvos miestelių ir kaimiškų teritorijų gyventojų, o tai yra apie 80 proc. visų kaimiškųjų vietovių. Džiugu, jog mobiliojo laiškininko privalumais jau šią vasarą galės naudotis ir Veiverių bei Balbieriškio gyventojai.
Kuo mobilus laiškininkas skiriasi nuo paprasto laiškininko?
Įprastas laiškininkas tik pristato siuntas, laiškus, atneša laikraščius bei kitus užsiprenumeruotus leidinius. Laiškininkai ir toliau dirbs įprastai.
Mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra teikiamos tik pašto skyriuose: priims išsiuntimui siuntas ir laiškus, prenumeratos užsakymus, pristatys ir išmokės vietines pinigų perlaidas.
Kaip ir įprastas laiškininkas, mobilusis pristatys gautas siuntas ar laiškus, spaudą – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikės, jis atvyks pats.
Mobilusis laiškininkas taip pat pristatys ir gyventojų pensijas, kurias prieš tai dažniausiai reikėdavo atsiimti atvykus į pašto skyrių. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neturi galimybių lengvai pasiekti artimiausio pašto skyriaus.
Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus?
Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti paskambinus trumpuoju numeriu 1842 arba 870055400. Mobilusis laiškininkas nemokamai atvyks kitą dieną po iškvietimo.
Ką daryti, jei gyventojas nenori, kad mobilusis laiškininkas važiuotų pas jį į namus arba jei darbo valandomis nėra galimybės būti namuose?
Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti ir į darbovietę. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Kauno g. 33, Veiveriuose, ir Vilniaus g. 128, Balbieriškyje, tais pačiais adresais bus įsteigtos Veiverių ir Balbieriškio seniūnijų pašto paslaugų teikimo vietos. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks antradieniais–šeštadieniais Veiveriuose 10:00–10:15 val. ir Balbieriškyje 10:00-10:15 val.
Taip pat norisi atkreipti dėmesį, jog siuntas patogiai registruoti galima Lietuvos pašto savitarnoje www.lpexpress.lt, čia galima pasirinkti tinkamiausią siuntimo būdą, iš anksto sužinoti preliminarią siuntos išsiuntimo kainą, apmokėti siuntimą, atsispausdinti siuntos lipduką ir greitai bei patogiai jas perduoti atvykusiam mobiliam laiškininkui.
Ar tai reiškia, kad atsiradus mobiliajam laiškininkui bus uždarytas pašto skyrius? Kaip pasikeis pašto teikiamos paslaugos?
Rajonuose dirbantys laiškininkai pastebi ir tai, kad šiandien vis dažniau tenka pravažiuoti ištuštėjusias sodybas, o užsukančiųjų į nedidelius kaimo pašto skyrelius mažėja. Taip pat pastebime, kad vis daugiau žmonių nori gauti siuntas į namus, tad jiems iš viso nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Kiekvienas laikmetis diktuoja savus pokyčius, todėl ir Lietuvos paštas, atsižvelgdamas į demografinę šalies situaciją bei pasikeitusius žmonių poreikius, pasiūlė naują pašto paslaugų teikimo formą.
Namuose apsilankiusios laiškininkės kaimo žmonės neretai prašo galimybės sumokėti mokesčius ar įsigyti reikalingų buities prekių. Iki šiol namuose gyventojai negalėjo priduoti išsiunčiamų laiškų ir siuntų, nes tam laiškininkai neturėjo reikiamų darbo priemonių: svarstyklių siuntiniui pasverti, kompiuterinės įrangos, kad būtų užregistruota siunta, paskaičiuota įmoka ir t.t. Nuo liepos mėnesio 12 startuojantys mobilieji laiškininkai bus aprūpinti visomis priemonėmis ir galės suteikti reikalingas paslaugas.
Pašto skyriaus, kaip pastato, neliks, tačiau vykstantys pasikeitimai neturės įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei – priešingai, siekiame, kad žmonėms būtų patogiau, kad visas pašto paslaugas jie gautų negaišdami savo brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų.

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *