Birštone vėl ošė miesto šventė: oro balionų varžybos danguje, sveikatinimo procedūros ir pramogos ant žemės

Birštone po dvejų metų pertraukos vėl ošė miesto šventė. Šventės metu lankytojus džiugino tradiciniai kurorto renginiai: gausi miestelėnų eisena, iškilmingas šventės atidarymas, naktinis oreivių ugnies paradas ir oro balionų skrydžiai danguje. Kurorto gyventojai ir svečiai taip pat turėjo progą išbandyti mankštas ir sveikatinimo procedūras po atviru dangumi, dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose ir koncertuose. Vyko mokslinės konferencijos istorijos ir kurortologijos klausimais, buvo atidarytos kelios parodos.

Karališkojo Birštono šventinėje eisenoje – ir karališki personažai.

Tradicinės miesto šventės pradžią įprasmino rekonstruotos Jaunimo gatvės atidarymo ceremonija ketvirtadienio vakarą. Centrinė miesto gatvė ir jos infrastruktūra po rekonstrukcijos tapo visiškai pritaikyta gyventojams ir turistams.
Birštone startavo jau 30-asis, jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, kuris tęsėsi iki pat sekmadienio popietės. Dėl apdovanojimų varžėsi Lietuvos oreiviai ir svečiai iš užsienio. Pakilus aukštai virš Birštono, galima matyti ne tik Nemuno kilpų regioninį parką, bet ir Kauną, Alytų ar Elektrėnus. Vaizdai iš oro, kaip įprasta, gniaužia kvapą.
Pramogų netrūko ir ant žemės. Birštonas, garsėjantis kaip sveikatinimo kurortas, kvietė visą savaitgalį lankytojus išbandyti įvairias mankštas ir SPA procedūras po atviru dangumi. Šeštadienį ryte svečiai mankštinosi Kneipo sode su „Tulpės“ sanatorijos kineziterapeutais ir dalyvavo šalia sanatorijos „Versmė“ fontano. „Vytautas Mineral SPA“ komandos paruoštose mankštose vandenyje ant irklenčių bei šeimoms skirtuose užsiėmimuose. „Royal SPA Residence“ specialistai dalijosi praktiniais patarimais ir pasakojimais apie Kneipo filosofiją, o sanatorijoje „Versmė“ vyko įvairūs aromaterapijos ir haloterapijos seansai kurorto svečiams.
Šeštadienį taip pat vyko amatų ir tautodailės mugė, įvairių sporto šakų turnyrai, edukacinės veiklos.
Vakare miesto šventę vainikavo muzikinė fiesta – finalinis šeštadienio koncertas Vasaros estradoje su Jokūbo Bareikio ir Rafailo Karpio muzikiniu projektu „The Beatles Show“, Kastyčiu Kerbedžiu, grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Sekmadienį miestelėnai ir svečiai rinkosi į tradicinius merės pusryčius, dalyvavo Šv. Antano Paduviečio atlaiduose, pramogavo su vaikais Vytauto parke. Baigiamuoju akordu tapo rugsėjo mėnesį vyksiančio diskusijų festivalio „Būtent“ pristatymas ir pokalbis tema „Jaunimo metai, kaip plačiai atversime duris jaunam žmogui?“

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *