Kaimyniškai šilta ir graži šventė

Jau trečią kartą, Birštono kurorto bendruomenės pakviesti, birštoniečiai šventė Tarptautinę kaimynų dieną. Šiemet šį jaukų bendrystės renginį papildė nauji akcentai – saulėgrąžos, tapusios Ukrainos kovos už laisvę simboliais. Žydinčiomis buvo papuošti stalai, o kartu su dailininke Ilona Junevičiene pagamintomis keramikinėmis buvo pasidabinęs ne vienas svečias. Organizatoriai džiaugiasi, kad į jų kvietimą aktyviai atsiliepė ir Birštone gyvenantys ukrainiečiai, vaišinę ukrainietiškais patiekalais.
Šventę prasidėjo šiltais savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės ir Birštono kurorto bendruomenės pirmininkės Alinos Jaskūnienės sveikinimais. Spalvinga vakaro programa nepaliko abejingų. Susirinkusieji kartu su Laura Budreckyte ir Vyčiu Nivinsku dainavo Kaimynų himną, klausėsi nuostabių ukrainietiškų melodijų, kurias atliko Alla Cheres, žavėjosi nuoširdžiu Birštono meno mokyklos moksleivių koncertu, spalvingu Burbulų dėdės šou ir dalinosi atsineštinėmis vaišėmis.
Įspūdingas buvo ir Sakartvelo Zugdidi savivaldybės folkloro ansamblio „Odoia“ pasirodymas. Skambėjo liaudies dainos, širdis suvirpino jautriai sugiedotas Ukrainos himnas. Kartu buvo paminėta ir Sakartvelo Nepriklausomybės diena. Tiesiog gražiai sutapo, kad ansamblis Birštone koncertavo būtent sakartveliečiams svarbią dieną.
Birštono kurorto bendruomenės pirmininkė Alina Jaskūnienė sakė esanti laiminga, kad prieš kelerius metus ją sužavėjusi kauniečių idėja susiburti Laisvės alėjoje, prigijo ir Birštone ir kad kasmet ją palaiko vis daugiau gyventojų bei organizacijų, įstaigų, įmonių. Pasak pirmininkės, šventė būtų neįmanoma be gausaus bičiulių ir rėmėjų būrio, su kuriais kartu dalinamasi šventės organizaciniais rūpesčiais bei veiklomis.
Baigiantis vakarui Birštono kurorto bendruomenės valdybos vardu ji talpų AČIŪ tarė „Eglės“, „Tulpės“ ir „Versmės“ sanatorijoms, „Vytautas Mineral SPA“. Jų puikūs prizai įteikti „Gudobelės“ namo kaimynams ir šventėje aktyviausiai dalyvavusiems ukrainiečiams.
Padėkota buvo ir gastro barui „Pievos“, restoranui „Old town gril“, Birštono kultūros centrui, informaciniams rėmėjams – Birštono ir Prienų krašto laikraščiui „Gyvenimas“, portalui kvitrina.lt. Ir, žinoma, visiems kaimynams. Kas gali būti gražiau už darną, puikią nuotaiką, šypsenas, bendravimo džiaugsmą, gebėjimą dalintis, suprasti, padėti, atsiliepti… Ir ne tik minint Tarptautinę kaimynų dieną, bet ir kasdien.
„Birštono versmių“ informacija
Dovilės Adamonytės nuotraukos

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *