Baltijos taurės iškeliavo į Vilnių

Į Lietuvą atslinkęs ciklonas Pociūnuose dėl Baltijos taurės 2022 kovojusiems sklandytojams sužlugdė visas viltis tęsti skraidymus, tad šeštadienį jau buvo pasveikinti naujieji čempionai ir išsidalinti prizai.

Šiemet sėkmė lydėjo Vilniaus aeroklubo sklandytojus:Baltijos taurės Mix klasės čempionu tapo Joris Vainius, Retro klasėje triumfavo Igoris Volkovas. Antri savo klasėje buvo Linas Miežlaiškis, dviviečiu sklandytuvu skraidę estai Aleksander Ruzu ir Valeri Kalinkin, treti Gvidas Sabeckis ir Benvenutas Ivanauskas.
Abu taurės laimėtojai neslėpė džiaugsmo ir sakė, kad sėkmė Pociūnų padangėje juos lydi ne pirmą kartą. Joris 2019 m. buvo tapęs Lietuvos atviros sklandytuvų klasės čempionu, Igoris prisiminė 1999-uosius, kai Pociūnuose jis buvo stipriausias tarp skraidūnų.
Varžybos dėl vėjuotų, permainingų orų nebuvo lengvos. Pilotams teko gerokai pašalti, nardyti tarp vietinių audrelių, termikų ieškoti giedrioje padangėje. Vis dėlto Mix klasės sklandytojams pavyko įvykdyti keturias užduotis, Retro klasės – tris.
Atsisveikindami pilotai sakė ne „sudie“, o „iki pasimatymo“. Birželio 12-19 d. d. čia vyks Lietuvos atviros klasės sklandytuvų čempionatas, o liepos pirmoje pusėje rinksis stipriausi planetos sklandytojai. Pastarosioms varžyboms jau renkama antžeminė savanorių komanda
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *