Turizmo sezono naujiena – reguliarūs kruizai Nemunu iš Birštono į Prienus

Šiųmetis pramoginės laivybos Nemunu sezonas žada gerų naujienų ir Prienams. Gegužės 17 dieną sėkmingai įvyko bandomasis laivo „Algirdas“ plaukimas Nemunu. Per valandą įveikęs vandens kelią iš Birštono į Prienus, laivas pirmuosius užsakomojo reiso keleivius išleido už tilto esančioje prieplaukoje šalia buvusio „Revuonos“ viešbučio.
Lietuvos turizmo rinkodaros asociacijos pakviesti gidai, turizmo informacijos centrų ir verslo atstovai aktyvų kelionių sezoną atidarė ant vandens, megzdami verslo ryšius ir dalindamiesi naujienomis. Pramoginės laivybos bendrovės „Nemuno turas“ vykdytas mini kruizas turizmo verslo atstovams iš Lietuvos ir Latvijos suteikė progą geriau pažinti Prienų miestą. Krašto muziejaus ir TVIC darbuotojai svečiams surengė ekskursiją, kurios metu jie išgirdo 520 metų švenčiančio miesto istoriją, apžiūrėjo lankytinus miesto objektus, todėl tikėtina, kad dar šiemet Prienus įtrauks į savo kelionių maršrutus.
Birštone 2021 metų rudenį buvo atidaryta pirmoji didžiųjų keleivinių laivų prieplauka. Būtent nuo šios prieplaukos didžiausias kada nors Nemuno kilpų regioniniame parke plaukiojęs laivas „Algirdas“ pajudėjo į pirmą kelionę Prienų link.
Vandens turizmui pritaikytą infrastruktūrą savo ir partnerių jėgomis kuriantis Mindaugas Žiedelis, keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentas ir MB „Birštono kruizas“ įkūrėjas, džiaugėsi, kad ir Birštono, ir Prienų rajono savivaldybės palaiko vystytojų siekius atgaivinti keleivinę laivybą upėmis ir prisideda prie tinkamų sąlygų laivybai sukūrimo. Turizmo verslo atstovus pasveikinęs Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys patvirtino, kad savivaldybė skiria ir skirs dėmesį pramoginės laivybos Nemune vystymui, šiuo tikslu bus įrengtas laivų žiemos uostas, šią liepą bus pradėti Nemuno valymo darbai, tai palengvins laivų švartavimąsi prie prieplaukos.
Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas teigė, kad keleivinių laivų maršruto pratęsimas iki atsinaujinusio Prienų miesto yra labai lauktas ir vylėsi sėkmingo bendradarbiavimo su laivininkystės entuziastais.
Savivaldybės administracijos direktorės Jūratės Zailskienės teigimu, po pokalbio su verslininkais buvo atlikti paruošiamieji darbai – atnaujinta ir netoli tilto pastatyta prieplauka, toliau bus tvarkoma aplinka, kad keleiviai saugiai išliptų iš laivo ir patektų į miestą krantine. Pasak jos, pagaliau nuoseklus darbas, įgyvendinti projektai, kurių dėka miestas išgražėjo, davė rezultatus – Prienai tampa kelionių organizatorių susidomėjimo objektu, miestas turistų galės būti pasiekiamas ne tik automobilių ar dviračių, bet ir vandens keliais. Ji vylėsi, kad ateityje laivo maršrutas bus pratęstas ir iki vaizdingos Balbieriškio atodangos bei miestelio.
Žadama, kad šią vasarą laivas „Algirdas“ savaitgaliais reguliariai kursuos maršrutu Birštonas –Prienai – Birštonas, keleiviai galės pasigrožėti vaizdingomis Nemuno pakrantėmis ir salose gyvenančiais paukščiais. Kitomis dienomis bus vykdomi užsakomieji kruizai pagal klientų pageidavimus. Laivas talpina 150 keleivių, jame yra salė pobūviams ir furšetams, VIP salė 20 asmenų, garso įranga.
„Nemuno turo“ vadovo ir MB „Birštono kruizo“ įkūrėjo M.Žiedelio bei jo verslo partnerio Igno Lukauskio teigimu, kada bus organizuotas pirmasis reguliarus apžvalginis plaukimas iš Birštono į Prienus, priklausys nuo oro sąlygų.
Gegužės pabaigoje bus pradėtos ir kelionės laivu iš Kauno į Birštoną. Po metų planuojama pasiekti Alytų, o gal net ir Druskininkus.
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *