Orai sklandytojų nelepina

Joris Vainius.

Pociūnuose vykstančios „Baltijos taurės“ 2022 sklandymo varžybos jau artėja į pabaigą, ryškėja ir lyderiai.

Pirmadienį dėl nepalankių skrydžiams orų pilotai praleido žemėje. Antradienis išaušo giedras ir vėjuotas, bet padangėje greitai besiformuojantys debesys nežadėjo nieko gero. Vis dėlto stebuklas įvyko – MIX klasės dalyviams pavyko pakilti į orą ir įvykdyti antrą pratimą. Tiesa, ne visiems: iš penkiolikos dalyvių finišą pasiekė septyni, trys buvo priversti leistis į aikšteles, o likusieji net nestartavo. Įspūdžiais besidalinantys pilotai sakė, kad labai sušalo, „gavo“ net sniego.

Igoris Volkovas.

Tądien pirmas buvo Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas Linas Miežlaiškis, antras – Joris Vainius, trečias – Mindaugas Žaliukas. Dėl stipraus vėjo Retro klasės sklandytojai liko žemėje.
Trečiadienis taip pat išaušo giedras, pūtė nestiprus vėjas, o danguje pasirodę pirmieji debesiukai pranašavo gerus orus. Nieko nelaukdami pilotai tempė sklandytuvus į startą ir pirmi „ratai ore“ buvo dar prieš vidurdienį. Vakarop dangus virš Pociūnų jau buvo giedras, giedras. Pirmieji į aerodromą grįžo „zonų“ pratimą skridę Retro klasės pilotai, dienos čempionu tapo Igoris Volkovas. Jis pirmas ir daugiakovėje. Antras – Benvenutas Ivanauskas, trečias – estų ekipažas Ruzu & Kalinkin.
Mix klasėje 307 km greičio užduotį sėkmingiausiai įveikė Gvidas Sabeckis. Daugiakovėje po trijų pratimų pirmauja Joris Vainius, antras – Linas Miežlaiškis, trečias – G. Sabeckis.
Jei orai bus palankūs, sklandytojai skraidys ir paskutinę varžybų dieną – sekmadienį.
Onutė Valkauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *