Kelio Kaunas–Prienai–Alytus remontas – iššūkis Išlaužo seniūnijai

Prienų rajono savivaldybės vadovams dalyvaujant seniūnijose vykstančiuose susirinkimuose, gegužės 12 dieną mero Alvydo Vaicekausko komanda aplankė Išlaužo seniūniją, kurioje kartu su visa bendruomene, seniūnu Tomu Skrupsku diskutavo išlaužiškiams aktualiais klausimais.
Demografiniais duomenimis, 2021 m. Išlaužo seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaravo 1714 asmenų. Palyginti su 2020 m., gyventojų skaičius sumažėjo 31.
Išlaužo seniūnija prižiūri 59,147 km vietinės reikšmės kelių, iš kurių 7,983 km yra asfaltuoti. Praėjusiais metais kelių priežiūrai skirta 208519 eurų. Šios lėšos panaudotos: žvyruojamiems ir greideriuojamiems keliams prižiūrėti, asfaltbetonio dangos duobių užtaisymui, kelkraščių žolės pjovimui, gatvių/kelių teisinei registracijai bei kapitalinio remonto darbams Kaimynų gatvėje.
Seniūnas T. Skrupskas prie svarbesnių darbų praėjusiais metais taip pat priskyrė: tako prie Išlaužo kapinių įrengimą, užbaigtus Mokyklos gatvės apšvietimo darbus, parko teritorijoje įrengtus suoliukus su šiukšliadėžėmis ir dviračių statymo vietomis bei koplytstulpio kunigui Vytautui Gurevičiui atminti įrengimą. Pasak seniūno, koplytstulpis pagamintas Išlaužo bendruomenės įgyvendinto projekto „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ lėšomis, perkant medžiagas ir organizuojant statybos darbus, prisidėjo ir rėmėjai.
Kaip ir kitose seniūnijose, Išlaužo seniūnas taip pat džiaugėsi bendruomenine veikla, kultūriniu gyvenimu. Praėjusiais metais čia organizuotas žygis „Nepatogių kelių nėra“, kurio metu dalyviai aplankė pokario partizanų kovos vietas, vasarą Išlauže šurmuliavo tradicinė vasaros šventė „Šventupės vingiais“, rudenį – „Rudens kraitė“, o žiemą išlaužiškiai buvo gausiai susirinkę į eglutės įžiebimo šventę „Betliejaus žvaigždė“. Vyko ir kiti renginiai.
Baigdamas ataskaitos pristatymą seniūnas už neatlygintinas veiklas, pagalbą ir iniciatyvumą padėkojo seniūnaičiams: Astai Tamošiūnienei, Robertinui Knašiui, Tautvydui Žukauskui, Birutei Skaudžiuvienei ir Onai Lebedinskienei.
Susitikimo metu Tarybos narys Cezaras Pacevičius gyventojams priminė apie gegužės pradžioje įsigaliojusią vandens gręžinių įteisinimo tvarką. Negausiai susirinkusiems gyventojams taip pat rūpėjo ir nuotekų klausimai. Anot mero, savivaldybė yra paruošusi specialų planą, kuriame numatyta, kaip ateityje kiekvienoj gyvenvietėje bus tvarkomos nuotekos ir vandentiekis. Visgi meras konkrečių pažadų dėl centralizuoto nuotekų prijungimo mažose gyvenvietėse nedalijo, nes, prasidėjus naujam finansavimo laikotarpiui, kol kas nėra aiški suma, kurią gaus Prienų rajono savivaldybė.
Kone visose seniūnijose gyventojams keliant klausimus dėl kelių, Išlaužo bendruomenei šiuo metu bene labiausiai rūpi kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijos darbai.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Tai, kas išaugina.... Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *