Atidarytas naujasis Birštono sporto ir sveikatingumo centras

Birštone jau prieš du dešimtmečius buvo planuota vienoje kurorto dalyje sutelkti visą sportui ir sveikatingumui skirtų paslaugų infrastruktūrą. Pamažu svajonės virto realybe: buvo įrengtas lauko teniso aikštynas, atsirado stadionas su atskirų sporto šakų sektoriais ir tribūnomis žiūrovams, nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, o šiemet, gegužės 6 dieną, po šešerių metų statybų oficialiai perkirpta daugiafunkcio Birštono sporto ir sveikatingumo centro pastato įkurtuvių juostelė. Šis objektas tapo pagrindine sporto ir laisvalaikio teritorijos komplekso dalimi. Dėl jo patrauklumo į centro įkurtuves susirinko nemažai svečių: Vyriausybės, LR Seimo narių, diplomatų, kaimyninių savivaldybių vadovų, Birštono savivaldybės tarybos narių, sporto bendruomenių ir kurorto įstaigų atstovų. Praėjusią savaitę gyventojai buvo pakviesti į Atvirų durų dieną ir taip pat galėjo apžiūrėti centro patalpas.

Įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) UAB „Rūdupis“ vadovas P.Kriauza, Birštono savivaldybės merė N.Dirginčienė ir Birštono sporto centro direktorius S.Smailys.

„Šis sporto kompleksas – didelė dovana aktyviai sportuojančiai kurorto bendruomenei ir svečiams, atvykstantiems iš Lietuvos bei užsienio“, – iškilmingos šventės dieną kalbėjo Birštono merė Nijolė Dirginčienė, džiaugdamasi pagaliau įgyvendintu didelės apimties projektu ir pastatytu 5 mln. eurų vertės pastatu, dėl kurio reikalingumo nedideliame kurorte ir investicijų atsipirkimo daug kas abejojo. 2013 m. buvo parengtas investicinis projektas ir, pasak merės, prasidėjo „žygiai“ į Vyriausybę.
Merė prisiminė, kaip jai tuometį Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių pavyko įtikinti, kad turėti tokį sporto kompleksą kurortui yra būtinybė, nes žiemos metu Birštone vietos bendruomenei ir atvykstantiems lankytojams, ypač jaunimui, trūksta užimtumo, pasigendama naujos, universalios sporto salės treniruotėms ir varžyboms. 2016 metų sausį, dalyvaujant premjerui, į liejamus pamatus įkasta simbolinė kapsulė davė pradžią daugiafunkcio sporto komplekso statyboms. Jas planuota baigti 2019 metais, bet dėl lėšų stokos darbai užsitęsė.
Merė trumpai priminė, kiek daug vilčių ir pastangų buvo įdėta, kad pastatas kuo greičiau atvertų duris ir padėkojo LR Seimo nariams ir visiems prie to prisidėjusiems, sudėtingose situacijose paskubinusiems šį procesą, nes, objektą įtraukus į Valstybės investicijų programą, iš jos kasmet buvo skiriama po kelis šimtus tūkstančių eurų, taip vis atidėliojant įkurtuves nenustatytam terminui. Trūkstama lėšų dalimi iš savo biudžeto prisidėjo ir Birštono savivaldybė. O Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2022 metais Savivaldybės administracijai skyrė lėšų sporto įrangos įsigijimui.
Projektuotojai ir architektai nemažai pasistengė, kad sporto ir sveikatingumo centro pastatas darniai įsilietų į žaliojo kurorto aplinką. Centro fasadas dekoruotas maumedžiu,

Merė N.Dirginčienė ir visuomeninis jos patarėjas V. Bubnys su atvykusiais apžiūrėti naujo objekto svečiais – LR Seimo nariu A.Butkevičiumi ir ŠMSM viceministru L.Obcarsku.

jame nėra plastiko ir metalo.
Prie galimybių studijos, investicinio projekto parengimo, projektavimo darbų susitelkė, statybų eigoje konsultavo UAB „Tiksli forma“ (vadovas Kęstutis Mikulskis), architektai Edvardas Šėgžda ir Jokūbas Fišeris.
Statybas nuo pamatų iki pat „rakto“ vykdė UAB „Rūdupis“, todėl tęsiant įkurtuvių tradiciją, bendrovės generalinis direktorius Povilas Kriauza ir direktorius statybai Raimondas Laukaitis Birštono sporto centro direktoriui Sauliui Smailiui perdavė simbolinį raktą nuo komplekso durų.
Prieš pakviečiant gausiai susirinkusius svečius į pastato vidų, buvo atlikti dar du svarbūs ritualai. Skambant KTU pučiamųjų grupės „BrassBees“ grupės atliekamoms fanfaroms, įkurtuvių juostelę perkirpo merė

Birštoniečius sveikina Seimo nariai A.Palionis ir O. Leiputė.

N.Dirginčienė, P.Kriauza ir S.Smailys, o pastatą pašventino Birštono klebonas dekanas Jonas Dalinevičius, linkėdamas jį lankysiantiems žmonėms nugalėtojų dvasios.
Oficialiąją šventės dalį Birštono sporto ir sveikatingumo centro salėje pratęsė svečių sveikinimai. Su įkurtuvėmis birštoniečius sveikino švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, LR Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Andrius Palionis ir Orinta Leiputė, Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas, Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus ir Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis, Lietuvos krepšinio, futbolo, kitų sporto federacijų atstovai, Birštono įstaigų vadovai ir kiti svečiai.
Svečius gera nuotaika užkrėtė Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ vaikučių linksmosios treniruotės, Birštono sporto centro auklėtinių futboliuko žaidimas, krepšininkų deriniai (treneriai Aurimas Liuiza, Laura Makštutienė ir Virmantas Šabasevičius), gimnastikos klubo „Fortūna“ gimnasčių, šokių kolektyvo „Laisvė“ merginų parodomosios programos.
Akivaizdu, kad šiuolaikiškas 4213 kv.m pastatas tampa vaikų treniruočių, sportinių renginių, stovyklų organizavimo centru, įsigijus reikiamos įrangos treniruočių salės bus atvertos ir Birštono gyventojams.
Pirmame pastato aukšte įrengta 1500 kv.m ploto ir 8 metrų aukščio sporto salė yra skirta universaliam naudojimui, prireikus ji gali būti lengvai transformuojama į atskiras sales, skirtas tinklinio, teniso, krepšinio, futbolo, badmintono

Kauno rajono vicemero A.Nesteckio, Kaišiadorių rajono mero V.Tomkaus ir Prienų rajono mero A.Vaicekausko linkėjimai ir dovanos kaimynams.

ir kitų sporto šakų varžyboms su 300 sėdimų vietų žiūrovams. Antrame, 500 kv.m ploto, pastato aukšte yra patalpos administracijai, dvi salės stalo teniso žaidimui. Cokoliniame aukšte įrengta 60 m ilgio ėjimo/bėgimo takelių erdvė, treniruoklių patalpa, kurioje yra sunkiaatlečiams skirta zona, dvikovinių sporto šakų ir aerobikos salės, taip pat persirengimo kambariai, dušai, pirtis.
Kompleksas pritaikytas neįgaliųjų poreikiams, šiemet jame treniravosi ir žaidė rungtynes Kurčiųjų sporto komiteto krepšinio komandos, yra suplanuotos Lietuvos kurčiųjų tinklinio rinktinės salės treniruotės.
Centre taip pat treniruosis Lietuvos merginų krepšinio U16 ir U20 rinktinės, Lietuvos „Futsal“ (salės futbolo) rinktinė, o gruodį vyks Lietuvos veteranų badmintono

„Vyturėlio“ lopšelio-darželio vaikai (treneris A.Liuiza) svečiams pademonstravo treniruotes universalioje salėje.

čempionatas. Birželio 9-12 d., Birštono miesto šventės metu, Sporto ir sveikatingumo centras taps Lietuvos krašto oro balionų čempionato varžybų centru.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *